прийнято відповідне рішення сесії обласної ради
На території Закарпаття понад 120 підприємств-ліцензіатів розробляють родовища корисних копалин. Разом з тим у краї відчувається гострий дефіцит їхньої продукції. Щоб вирішити проблему, депутати обласної ради 29 листопада прийняли рішення №403, яким рекомендували 48 підприємствам, що добувають копалини для виробництва будівельних матеріалів, відпускати до 50 відсотків обсягів виробленої продукції мешканцям та підприємствам краю. У першу чергу це стосується тих, які будують об’єкти соціально-культурного та побутового призначення. Крім того рекомендовано надавати десятивідсоткову знижку від відпускної ціни цих матеріалів деяким категоріям населення.
Коментує рішення сесії начальник головного управління економіки обласної державної адміністрації Віктор Погорєлов.
– Закарпатські забудовники зіштовхнулись із ситуацією, коли підприємства, що виробляють будівельні матеріали на території області, фактично відмовляють їм у продажу своєї продукції і майже повністю реалізують її за межами області. Деколи їм доводиться місяцями очікувати “лімітів” із Києва на придбання матеріалів місцевого виробництва. Особливо відчувається дефіцит піску, щебеню, цегли та інших будматеріалів. Хоча, за нашими підрахунками, якби кожне із таких підприємств відпускало за потребою місцевих мешканців свою продукцію, то проблему значною мірою вдалося б вирішити.
Щоб частково компенсувати високі ціни на такі будматеріали, облдержадміністрація підготувала та подала пропозиції, а депутати їх підтримали – рекомендувати їхнім виробникам надавати знижки на придбання матеріалів місцевого виробництва ветеранам війни та прирівняним до них; особам, які мають особливі заслуги; вдовам та батькам загиблих, які мають особливі трудові заслуги; жертвам нацистських переслідувань; звільненим із військової служби, які під час її проходження стали інвалідами; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти під час проходження військової служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; працівникам державних та комунальних закладів, підприємств та організацій культури, які працюють і проживають у сільській місцевості та селищах міського типу, а також пенсіонерам з їхнього числа. Повний перелік підприємств та тих осіб, яким рекомендовано надавати 10-відсоткову знижку на дану продукцію, є у відділах промисловості райдержадміністрацій.
Щоб придбати будматеріали за зниженими цінами, на підприємство необхідно подати посвідчення про належність до даної категорії пільговиків та паспорт забудовника. Скажу, що виконання рішення сесії – на контролі в облдержадміністрації. Якщо у вищезгаданих категорій забудовників виникнуть проблеми при придбанні матеріалів, вони можуть звернутися до головного управління економіки облдержадміністрації за телефоном 3-53-03.