Щодня в криптовалют з’являється все більше прихильників.
Усе частіше люди цікавляться, як купити біткоін, що таке блокчейн, у які цифрові активи інвестувати, наприклад, на біржі Binance. Окремо варто зазначити Chainlink. Це мережа оракулів, яка розширює функціональність та надійність смартконтрактів через отримання ними даних від позамережевих обчислень.
Які проблеми вирішує Chainlink
Оракули мережі дають змогу отримувати дані із зовнішнього світу, які раніше були недоступними для блокчейну. Така особливість необхідна для масштабування та інтегрування із зовнішніми мережами. У такий спосіб Chainlink відкриває нові сторони блокчейн-застосунків. Завдяки цьому розробники можуть створювати додатки ширшого спектра.
Система блокчейну є самодостатньою: вона не може отримувати доступ до даних із зовнішнього напряму. Така ізоляція дещо обмежує потенціал смартконтрактів, яким необхідні певні зовні дані. Chainlink — можливість отримувати та обробляти інформацію операторами вузлів блокчейну з різних джерел.
Завдяки новим функціям страхові платформи використовують Chainlink для виплат, що ґрунтуються на реальних подіях. Наприклад, скасування рейсів через несприятливі погодні умови. Системи управління ланцюгами постачання отримують дані про переміщення товарів у режимі онлайн, ігрові сервіси реалізують достовірну справжню випадковість. Це лише незначна частина прикладів функціонування мережі Chainlink.
Особливості роботи мережі
Chainlink — можливість масштабування для децентралізованих мереж. Воно забезпечує оптимальний зв’язок між ланцюгами та отримання важливих зовнішніх даних. Система використовує такі компоненти, як:
- канали даних — передача важливої інформації в блокчейн у реальному часі (погода, ціни, результати змагань тощо);
- CCIP (протокол міжмережевої взаємодії) — «спілкування» між блокчейнами;
- потоки даних — найважливіша інформація передається дуже швидко;
- автоматизація — безперервний, безпечний та надійний обмін інформацією;
- функція випадковості з можливістю перевірки (VRF) — необхідна в певних сценаріях (ігри, завдання).
Мережа має власний токен LINK, який може використовуватися для оплати послуг, отримання винагороди, стейкінгу. Токен можна купувати для участі в управлінні протоколом. Крім того, він може використовуватися для стейкінгу SOL: власники отримують винагороди, якщо беруть активну участь у перевірці транзакцій у блокчейні.
Мережа Chainlink була створена криптоентузіастами Сергієм Назаровим та Стівом Еллісом. Вони займаються роботою з криптовалютами з 2011 року. Сама платформа тестувалася з 2017 року, а повноцінно запрацювала у 2019. Для створення мережі використовувалися виключно кошти зовнішніх інвесторів (було зібрано понад 30 млн доларів).
Наразі токен мережі LINK є доступним активом для диверсифікації криптовалютного портфеля. Аналізуючи перспективи розвитку мережі Chainlink, можна сподіватися, що ціна токена в майбутньому покаже стрімке зростання.
На правах реклами