За словами представника Японського метеорологічного агентства, тайфун такої сили буває "раз на десятиліття", і на країну насувається найсильніший з жовтня 2004 року циклон.
Вкрай високий рівень радіації зафіксований у воді в дренажному тунелі, що веде до океану, на території аварійної АЕС Фукусіма-1.
Так, вміст стронцію та інших бета-випромінювальних речовин там склав 1400 беккерелів на літр. Це майже в 30 разів перевищує граничну норму для води, яку можна скидати в море.
Проби брали за 150 метрів від берега, повідомляє ИТАР-ТАСС.
Співробітники енергетичної компанії мають намір продовжувати заміри, але останні результати важко назвати оптимістичними.
Експерти вважають, що такий стрибок пов'язаний з тайфуном Віпа, який вирував у цьому районі 16 жовтня.
У Японії вирує найсильніший за десятиліття тайфун Віпа
Кількість жертв тайфуну Віпа на японському острові Ідзу-Осіма зросла до 16-ти. Через паводок і зсув у місті Осіма-мати повністю зруйновано понад 300 будинків. Як і раніше, не вдається встановити зв'язок з 45 жителями міста. Прес-служба Японського метеорологічного агентства повідомила, що жахливий тайфун пройшов через Канто, викликаючи найсильніші шторми та повені.
На острові Ідзу-Осіма минулої ночі за годину випало 122 міліметри опадів - рекордна кількість за весь час ведення подібної статистики. За добу тут випало близько 800 міліметрів опадів, що вдвічі перевищує місячну норму для жовтня.
Як повідомлялося, через тайфун Віпа, який став найпотужнішим за останні 10 років на східному узбережжі японського архіпелагу, в аеропортах Наріта і Ханеда поблизу Токіо скасовані 502 авіарейси. Крім того, через тайфун Віпа понад 20 тисяч осіб в японській префектурі Тіба отримали рекомендації евакуюватися.