
За інформацією Офісу Генпрокурора України, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну від дій агресора загинуло 167 дітей, ще понад 279 – отримали різного ступеня поранення.
У відомстві зазначають, що ці дані поки не є остаточними, позаяк активні бойові дії не дають змогу здійснити виявлення та точний підрахунок кількості жертв та постраждалих. Зараз активно проводиться пошукова робота тільки на звільнених від російської окупації територіях, у занятих ворогом населених пунктах доступу до проведення подібних заходів поки нема, передає в рубриці Новини України видання fakty.com.ua.
За наявними даними найбільше дітей постраждало в Київській області – 78 (з них 16 — в Києві). В Донецькій — 81, Харківській — 64, Чернігівській — 49, Миколаївській — 39, Луганській — 31, Запорізькій — 22, Херсонській — 29, Сумській — 16, Житомирській — 15.
Крім того, окупантами активно проводяться заходи щодо примусового вивезення неповнолітніх на територію російської федерації. Зокрема, з обласного дитячого кістково-туберкульозного центру м. Маріуполь військовиками рф було вивезено дванадцять діток, які перебували на лікуванні в даному медичному закладі.
Також підтверджений факт примусового вивезення окупантами з Маріуполя матері-виховательки Дитбудинку сімейного типу разом з 14 дітьми до Саранська (Мордовія).
За час війни росії проти України внаслідок бомбардувань та обстрілів було пошкоджено 927 освітніх закладів, з яких 83 — зруйновані повністю.