Подібне хобі стає масовим, а його актуальна тематика періодично змінюється.
Новий етап в історії колекціонування почався у другій половині 20 століття. Подібне хобі стає масовим, а його актуальна тематика періодично змінюється. Наприклад, у 70-80-ті – це поштові марки, монети, грамплатівки, книги, етикетки. Створювалися тематичні клуби, які проводили пізнавальні семінари та обмінні дні. У 90-ті неймовірно популярними стають фігурки з шоколадних яєць під назвою Кіндер-сюрприз. Це було сімейне хобі, в якому брали участь дорослі і діти. Невеликі фігурки з пластику обмінювали, дарували, продавали, купували. У деяких будинках такі набори навіть витіснили з серванта кришталь і зайняли його почесне місце.
Сьогодні колекціонування як і раніше в тренді. На думку психологів подібне заняття викликає особливий інтерес у дітей 7-12 років. У міру дорослішання він поступово слабшає, але повертається до 40 років. Більшою мірою до такого захоплення схильні саме чоловіки. Вони можуть одночасно займатися відразу декількома темами на короткочасній або постійній основі. У цій статті ми розповімо про незвичайні хобі представників сильної статі, які належать до зоряної еліти. Коли мова заходить про захоплення знаменитостей, ми зазвичай уявляємо певний стандартний набір. Найчастіше, це брендовий одяг і взуття, ювелірні прикраси, автомобілі, картини, предмети розкоші, парфуми, антикваріат. Але є чимало знаменитостей, яких цікавить щось неочікуване й несподіване.
Різноманітні захоплення
Якби у Голлівуді проводився конкурс серед зіркових колекціонерів, то перше місце напевно дісталося б Джонні Деппу, який категорично не сприймає стереотипів і веде відразу кілька напрямків. Так у різні роки він збирав капелюхи, жуків, кажанів, опудала та скелети тварин і птахів, рукописи та особисті речі американського письменника й поета Джека Керуака. Актора цікавить все, що пов'язано з клоунами – фігурки, статуетки, іграшки, зображення. У дитинстві він побоювався цих персонажів і у дорослому віці вирішив остаточно побороти власні комплекси. Але найнесподіванішим для багатьох прихильників актора став його інтерес до ляльок Барбі. Спочатку Депп купував їх своїм дочкам, а потім несподівано захопився сам. Особливо він пишається ляльками-знаменитостями: Бейонсе, Елвіс Преслі, Ліндсі Лохан.
Декому це хобі може здатися дивним, але психологи відзначають, що колекції такої тематики приваблюють не тільки жінок, а й чоловіків. Якщо вам це дійсно цікаво, не варто комплексувати чи сприймати таке захоплення, як відхилення від норми. Ляльки можуть заповнити внутрішню емоційну порожнечу, допомагають пережити певні негативні події. Вони дозволяють знизити рівень занепокоєння, підтримують внутрішню гармонію. Зовсім не обов'язково збирати дорогі авторські роботи. Це можуть бути ігрові фігурки об'єднані спільною тематикою. Відвідайте сайт магазину Панама panama.ua й там ви знайдете чимало оригінальних пропозицій провідних світових брендів. Джонні Депп не єдиний, хто цікавиться цим напрямом. Чималі серії ляльок є у співака й музиканта Олександра Макаревича.
Виявляється, що іграшки досить часто приваблюють знаменитостей. Так Квентін Тарантіно захоплений настільними іграми з оригінальними, нетривіальними сюжетами. Він володіє сотнями наборів, які систематизовані за жанрами. Леонардо Ді Капріо збирає ігрові фігурки кіногероїв. У нього одне з найбільших у світі зібрання пластикових персонажів з фільмів і мультфільмів космічної тематики. Дворазовий володар премії "Оскар" актор Дастін Хоффман обожнює ведмедиків Тедді. Всі моделі систематизовані та зберігаються в ідеальному порядку – прямо як у музеї. Вони поміщені у спеціальні шафи з прозорими дверцятами, тому кожен експонат можна добре роздивитися.
Інтереси зірок різноманітні та не обмежуються тільки іграшками. Вони можуть колекціонувати найнесподіваніші предмети. Так ще один дворазовий володар премії "Оскар", актор, режисер і продюсер Том Хенкс небайдужий до вінтажних друкованих машинок. Він зібрав понад 200 примірників. Деякі моделі навіть бере з собою на знімання, а також самостійно виконує ремонт і поточне обслуговування. Кожний варіант може розібрати й зібрати. Американський діджей Грендмастер Флеш, який ввів моду на музичні дуелі реперів, збирає сувенірні кухлі. Предмети начебто звичайні, але у наш рейтинг їхній власник потрапив виключно через особливий підхід до підбору експонатів. З гастролей Грендмастер обов'язково привозить кухлі з назвою міста, в якому він побував. Сьогодні Флеш володіє понад 10000 експонатів.
Українські знаменитості також мають подібне хобі, але досить часто воно належить до професійної сфери (гітари, мікрофони). Хоча є й винятки. Так Дмитро Монатік збирає оригінальні іграшки, створені за мотивами коміксів, танцюрист Олександр Прохоров – джинси різних фасонів, а Потап – бейсболки.