Шкільний двір – це не тільки місце для гри та відпочинку дітей між уроками. Природний зелений килим створює імідж навчального закладу, адже стан газону і фасад будівлі – перше, що впадає у вічі. Чим більша територія, тим складніше за нею доглядати.
Додаткові труднощі стрижки створюють неоднаковий рельєф, наявність на поверхні каміння різного розміру, велика кількість клумб і декоративних чи фруктових насаджень.
У магазинах можна знайти розмаїття садового інструменту. Та чи всі його види згодяться для косіння трави на рельєфній ділянці? Щоб вибір був правильний, варто ознайомитись із найбільш підходящою садовою технікою.
Обираємо ефективний пристрій для скошування трави
Косильне обладнання різноманітне, але вибір це не полегшує. Наприклад, професійні та побутові мотокоси мають багато відмінностей. Найсуттєвіше – це потужність двигуна, яка впливає на швидкість та якість роботи.
Електрокоси
Значної популярності набули електричні тримери – дуже легкі та невибагливі. Сьогодні вони одні із найдоступніших, але залежність від електромережі накладає серйозні експлуатаційні обмеження. Якщо територія більша, ніж довжина кабелю, доведеться користуватися подовжувачем, а можливо, і не одним. Це не тільки незручно, але й дуже небезпечно.
Крім того, пристрій менш потужний у порівнянні з бензиновими аналогами. Він не здатний впоратись зі стрижкою молодої лози чи сухих чагарників. Шпуля з волосінню, якою оснащається електротример, зрізає лише молоду та соковиту рослинність.
Переваги електрокоси:
- низька ціна;
- тиха робота;
- екологічність;
- простота експлуатації та техобслуговування.
Недоліки конструкції:
- обмежена робоча дистанція, що більше підходить для дачі або подвір’я приватного будинку;
- погано витримує великі навантаження;
- не завжди здатна впоратись із жорсткою травою.
Акумуляторні коси
Акумуляторні моделі тримерів більш автономні. Енергію вони отримують із батареї, створеної на основі сучасних технологій. В якості ріжучого елемента найчастіше використовується волосінь, а іноді – пластикові ножі. Така коса може прибирати тільки свіжі стебла, а для більш важких задач вона не годиться.
Автономність функціонування забезпечується лише на час заряду, після чого необхідна підзарядка. В залежності від моделі та виробника, заряду вистачає на косіння тривалістю від 10-15 до 30-40 хвилин. Поповнення енергозапасу займе набагато більше часу, тому раціональніше купити мотокосу для великої площі.
Переваги тримера з АКБ:
- необмежений радіус дії;
- безшумність;
- легкість обслуговування;
- відсутність токсичних викидів.
Недоліки:
- занадто висока вартість і низька продуктивність;
- тривалість роботи залежить від заряду;
- не спроможний працювати на великих ділянках;
- не справляється з твердими стеблами.
Газонокосарки
Газонокосарка справляється з великим обсягом завдань. Завдяки чудовим технічним характеристикам вона обробляє велику територію. Щоправда, для не ідеальної шкільної ділянки вона навряд чи підійде. Висота ріжучого інструмента хоч і регулюється, але найменший контакт с каменем чи пнем обов’язково пошкодить ножовий вал.
Газонокосарка менш маневрена, стрижка газону між деревами чи біля паркану буде неможливою. Проте нею зручно керувати, особливо, самохідними різновидами. Навантаження на оператора незначне, завдяки чому під час користування не виникає сильної втоми.
Переваги косарки:
- забезпечує комфортний робочий процес;
- призначена для великої площі;
- кілька варіантів приводу – бензиновий, електричний, акумуляторний.
Недоліки:
- розроблена для ідеально рівної поверхні газону;
- дуже дорого коштує;
- менш маневрена ніж бензинові мотокоси.
Мотокоси
Моторизована коса більш універсальна порівняно з іншим обладнанням для догляду за трав’яним килимом. Пояснити це можна тим, що конструктивно вона схожа на тример, а потужна настільки ж, як газонокосарка.
Бензиновим косам знаходять застосування не тільки для косіння присадибної території, але і з метою заготівлі сіна або прибирання городу. Більшість полів горбкуваті, але на ефективність і справність мотокоси це не впливає. Витривалість інструменту дозволяє користуватись ним кілька годин поспіль без жодної зупинки, що позитивно впливає на темпи роботи.
Дехто вважає недоліком пристрою необхідність заправки бензину і масла. Для тих, хто в техніці цінує надійність та витривалість, приготування суміші бензину і моторного мастила не приносить незручностей.
Переваги мотокоси:
- можна придбати як бюджетні, так і дорожчі моделі;
- повна автономність і необмежена відстань діяльності;
- з легкістю косить не тільки траву, але й зарості після встановлення спеціального оснащення;
- легко обслуговується;
- економно спалює бензин.
Недоліки:
- більший шум та вібрація;
- викид продуктів згорання палива.
Характеристики професійних та побутових мотокос
Обираючи конкретну модель мотокоси (а вони бувають професійні і побутові) варто звернути увагу на конкретні характеристики:
- Тип мотора. Двотактний двигун відомих брендів (Makita, Honda і т.д.) характеризується низьким рівнем вібраційних коливань. Шум менш відчутний за рахунок шумоізоляційного кожуха, а процес запуску плавний. Проте, моторесурс, а значить, і термін експлуатації менший порівняно із чотиритактним двигуном. Останній ідеально підходить для роботи на території навчальних закладів. Він якісно перероблює паливний ресурс, тому неприємний запах і кіптява відсутні. Майже не шумить та не вібрує.
Не забувайте про об’єм двигуна. Чим більший цей показник, тим вища потужність і швидкість обертання насадки.
- Вид ріжучої системи. Більшість мотокіс комплектуються кількома елементами. Серед них – косильна головка з волосінню, класичний або дисковий ніж. Використання жилки для косіння раціональне у випадку зі свіжою травою та для обкошування квітників, дерев, огорожі і т. ін. Диск і металевий ніж здатні спилювати засохлі стеблини і навіть тонку деревину. Краще, щоб у комплекті були всі різновиди різаків. Тоді робота буде максимально продуктивною і приємною.
- Ранцевий наплічний ремінь – невід’ємна частина конструкції. Він зменшує навантаження на скелет, рівномірно розподіляючи вагу інструмента, яка іноді складає більше 7 кг. Не в’їдається в м’які тканини плечей та не створює дискомфорту.
- Форма ручки теж має значення. D-подібна розрахована на епізодичне користування. Незручність полягає в тому, що зафіксувати на ній можна лише одну руку, а іншою доводиться триматись за штангу.
Велосипедні або ж U-подібні ручки вважаються найзручнішими. Їх висота може регулюватись і підлаштовуватись під зріст користувача. Утримувати пристрій простіше без зайвих зусиль.
- Форма штанги вливає не тільки на зручність стрижки, але і на довговічність механізму. Деякі моделі мають змінний комплект. Зігнута напрямна забезпечує доступ під лавками так в інших важко прохідних зонах, чого достатньо для території школи. Пряма штанга міцніша, оскільки в середині вмонтований жорсткий вал. Його краще використовувати під час різу густих заростей.
Вибрати якісний і міцний інструмент нескладно, якщо дотримуватись чітких порад спеціалістів. Докладні огляди і рейтинги популярних моделей рекомендуємо переглянути за посиланням.
Не забувайте також про засоби індивідуального захисту – рукавиці, маску або окуляри. Так ви будете надійно захищені від потрапляння в очі сміття чи дрібних трісок, а прибирання газону мотокосою буде комфортним і безпечним. Легкий і високопродуктивний пристрій найкраще підходить для роботи на поверхні з нерівномірним рельєфом. Він допоможе там, де інше приладдя безсиле.
Довіряйте лише перевіреним брендам, які надають довготривалу гарантію якості та технічну підтримку. Нехай вам не затьмарює очі оманливо низька ціна!