Поганий зір у сучасних реаліях не є чимось виключним. Ті чи інші офтальмологічні проблеми сьогодні є у значної частини населення. Така ситуація змушує серйозно задуматися про те, наскільки важливо дбати про здоров’я очей та цінувати хороший зір.
Звісно, сьогодні у магазинах оптики можна купити лінзи чи окуляри по рецепту від лікаря і бачити на всі 100%, попри наявні вади рефракції. Але вже ж краще діяти превентивно і робити все можливе, щоб не допустити погіршення зору. Щоб зберегти свій зір, передусім потрібно розуміти, що йому загрожує та спричиняє погіршення. У цьому матеріалі зібрали ймовірні та найбільш поширені причини погіршення гостроти зору, про які варто знати.
Занадто багато часу за гаджетами
Скільки годин в день ви проводите за гаджетами, мається на увазі за комп'ютером, в телефоні чи планшеті? Якщо більше 6 годин, значить більше рекомендованої норми. Ще кілька років тому нормою вважалося 3 години в день, але цей показник довелося дещо адаптувати під реалії життя у сучасному світі, адже в телефоні (та за іншими гаджетами) ми працюємо, вчимося, проводимо дозвілля.
Не більше 6-и годин сфокусованої праці за комп’ютером з обов'язковими перервами щогодини — це є норма згідно з рекомендаціями фахівців. Якщо перевищувати цю норму на регулярній основі, то є великий ризик погіршення зору. Через надто довге сконцентроване зорове навантаження очні м’язи перенапружуються та виснажуються. Також є високий ризик розвитку синдрому сухого ока. Через тривалу зорову концентрацію на близькій відстані ми кліпаємо значно менше, а через це своєю чергою поверхня ока не отримує належного зволоження.
Якщо ваша робота передбачає щоденне та багаточасове перебування за комп’ютером, радимо користуватися комп’ютерними окулярами та зволожувальними краплями.
Нехтування регулярними візитами до лікаря
Серед загалу існує шкідливий міф, мовляв, до лікаря-офтальмолога потрібно ходити лише коли щось турбує. Насправді до лікаря потрібно ходити планово: мінімум один раз на рік. А якщо ви вже маєте діагностовані проблеми з очима, то потрібні більш часті візити (один раз на пів року). Потрібно розуміти, що багато захворювань очей на початкових стадіях не мають виражених симптомів. А поступове та повільне погіршення зору можна не помічати у повсякденному житті, а виявити лише під час діагностики зору.
Чим раніше виявити порушення зору, почати лікування та носіння засобів корекції (якщо є така потреба), тим більше шансів зупинити прогресування проблеми.
Нездоровий спосіб життя, шкідливі звички
Спосіб життя людини впливає як на загальний стан її здоров’я, так і на стан окремих систем органів. Зорова система не є виключенням. Якщо ви хочете зберегти хороший зір якомога довше, то повинні дбати про загальний стан свого здоров’я та неодмінно дотримуватися наступних правил:
- Збалансоване харчування. У вашому щоденному раціоні повинні переважати корисні та свіжі продукти, багаті вітамінами та нутрієнтами. До цих продуктів відносяться сезонні овочі та фрукти, зелень, бобові, морепродукти, яйця, м’ясо та молочні продукти помірної жирності. Також повинен бути чіткий графік прийомів їжі і в жодному разі не можна забувати про норму питної води (в середньому 2 літри на добу).
- Фізична активність. Здоровий спосіб життя — це передусім рухливий спосіб життя. Якщо у вас немає часу або можливості відвідувати тренування та заняття спортом, то щоденних прогулянок швидким кроком на 1-2 години буде достатньо для підтримання тонусу.
- Повноцінний сон тривалістю мінімум 7-8 годин. Здоровий сон необхідний для повноцінного функціонування всіх систем організму.