Чому українці знову і знову стають жертвами пірамід?

6
2

Чергова фінансова піраміда Сергія Мавроді МММ-2011 цього тижня офіційно перестала виплачувати гроші вкладникам.

 

Цього разу туди встигли принести свої кревні 35 мільйонів громадян у 5 країнах СНД - Росії, Україні, Казахстані, Білорусі та Молдові, - принаймні, за оцінками самого Мавроді.
 
Аналітики фінансового ринку переконані, що реально вкладників близько 10 мільйонів, що теж немало.
 
Творця піраміди в Росії вже переслідують правоохоронці. Але він цим не переймається і оголошує новий набір.
 
І, будьте певні, люди, які знову і знову готові повірити в МММ, знайдуться. Наприклад, Костянтин встиг спробувати солодке життя МММ до того, як пропало все.
 
За півроку у піраміді Костянтин став так званим "десятником" - підписав ще десятьох людей. У такий спосіб витяг вдвічі більше грошей, ніж вклав. Тож зміг з'їздити за кордон, обставив квартиру.
 
Але невдовзі халява скінчилася. Частина обіцяних йому грошей і досі "висить" у системі. На відміну від Костянтина, який встиг подоїти піраміду, мільйони новобранців МММ не можуть повернути і перший внесок.
 
Проте на офіційному сайті Сергія Мавроді про МММ як про мерця - або добре, або ніяк. Повідомлення про невиплати на форумі просто не з'являються. І не будуть з'являтися, бо це шкодить справі, заявляє Мавроді.
 
На його думку, пацієнт радше живий. Зараз двотижневий мораторій на виплати, після чого Мавроді обіцяє МММ реанімувати і навіть покращити.
 
Однак, на думку фінансового аналітика Еріка Наймана як цей корабель не назви, він все одно потоне, бо гроші в такій системі не працюють: їх просто забирають в одних і віддають іншим.
 
Скільки і скільком завинив Мавроді, порахувати неможливо, бо офіційно в органи ще ніхто з вкладників не скаржився. Та й поскаржитися підстав не має - Мавроді всіх від початку чесно попереджав.
 
Величезний гачок із надписом "гачок" - ідеальне знаряддя для організаторів фінансових пірамі, каже провідний науковий співробітник Інститут соціальної психології АПН Вадим Васютинський.
 
"Бажання самих людей спробувати, чи їх обманять чи ні. Як це може бути, щоб це була брехня в таких великих масштабах? Це неможливо!", - пояснює Васютинський.
 
Проте наївність лише одна з рис до портрету потенційної жертви фінансових пірамід. Зі слів психолога, серед вкладників переважно молодь, яка прагне легкої наживи, та старші люди "радянської закалки", які звикли вірити дядьку в телевізорі.
 
Ці люди середнього та низького статку, - багатії в пірамідки не бавляться. Об'єднує жертв дух авантюризму, який у крайніх випадках межує з ігроманією. Та найцікавіше, що половина вкладників готові повторювати експерименти з власним гаманцем, навіть якщо прогорять.
 
"Коли люди програють такі невеликі суми, вони скажуть, а, не вийшло, спробую наступного разу!", - запевняє Васютинський.
 
Для таких Мавроді вже оголосив наступну гру: МММ-2012. Він знає, що ліміт тих, хто хоче закопати свої 5 золотих на полі чудес в країні дурнів ще не вичерпаний.

Коментарі

11
1 1 1

Ідіотів у нас много, треба ж комусь їх дурити.

М
микола

потому что лохи. в Закарпатье их меньше так как умеют деньги считать.

Читайте також