серед найуспішніших прикордонних митниць Західної України
Чопська митниця — друга серед найуспішніших прикордонних митниць Західної України
Вчора у Львові в приміщенні Західної регіональної митниці з участю заступника Голови Держмитслужби України Анатолія Євгеновича Гутника відбулась розширена нарада Західної регіональної митниці про підсумки роботи Львівської та підпорядкованих митниць у 2006 році.
Начальник Західної регіональної митниці Олександр Андрійович Моргун у своєму виступі розповів про основні заходи щодо реорганізації митниці.
Підбиваючи підсумки підпорядкованих митниць, перший заступник начальника Західної регіональної митниці – начальник служби координації та контролю підпорядкованих митниць Ігор Іванович Безсмертний зазначив, що планові показники, встановлені Держмитслужбою України, перевиконано. Найбільший відсоток перевиконання досягнуто Тернопільською (118%) та Волинською (113,7 %) митницями, а порівняно з 2005 роком, найбільшої динаміки показників досягнули Кельменецька (77,2%) та Ягодинська (65,5%) митниці. В абсолютних показниках найвищих результатів серед прикордонних митниць досягнули Ягодинська (531 млн. грн.) та ЧОПСЬКА (397,6 млн.грн.) митниці, а серед внутрішніх митниць Хмельницька (336 млн. грн.) та Волинська (299 млн. грн.). В цілому митниці західного регіону перерахували до Державного бюджету України 3 млрд. 111 млн.грн.
Підсумовуючи роботу Львівської митниці, заступник начальника Західної регіональної митниці Михайло Йосипович Товт зазначив, що 2006 рік митниця була в стадії реорганізації. Відповідно до наказу Держмитслужби України від 19 вересня 2006 року № 785 „Про створення регіональних митниць та ліквідацію деяких митниць”, Львівська митниця припинила свою діяльність шляхом перетворення в Західну регіональну митницю. Цей процес ще не завершено. Відбувається ліквідація Мостиської, Рава-Руської та Яворівської митниць, на базі яких будуть створені відповідні митні пости Західної регіональної митниці.
Згадані фактори певним чином впливали на роботу Львівської митниці. Але, незважаючи на це, вперше за час її існування, до Держбюджету перераховано більше як мільярд гривень податків і зборів, а саме 1 млрд. 122 млн. грн., що на 282 млн. грн. (33,6%) більше, ніж 2005 року. Планові завдання 2006 року митниця виконала на 105,0%.
У 2006 році Львівська митниця щоденно оформляла в середньому 553 вантажні митні декларації, 414 одиниць транспортних засобів та понад 5 тис. тонн вантажів.
На виконання рішень колегії Держмитслужби стан боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил був під особливим контролем. Так, у 2006 році запроваджено 220 адміністративних справ (у 2005 році - 216) на суму 6 млн. 213 тис. грн. (у 2005 році – 4 млн. 109 тис. грн.) Загальна вартість товарів, які реально вилучалися, становила 1 млн. 253 тис. грн. Митниця розглянула 152 справи про порушення митних правил (ПМП), накладено штрафів на суму 174 тис. грн., з яких 96 тис. грн. стягнуто.
Вартість конфіскованих судами предметів ПМП порівняно з 2005 роком зросла у 7,8 рази (або понад 1,5 млн. грн.) і становить 1 млн. 802 тис. грн.
Згідно розпорядження Голови Держмитслужби (наказ від 27.10.06 № 946 «Про Громадські ради»), в листопаді 2006 року, відбулась зустріч з представниками зовнішньоекономічної діяльності та представниками підприємств, які надають послуги в галузі митної справи, на якій створено Громадську раду при Західній регіональній митниці, у яку ввійшли 97 представників підприємств та громадських організацій Львівщини.
Підсумовуючи нараду О. А. Моргун наголосив, що головним їх завданням у 2007 році буде забезпечення безумовного виконання очікуваних надходжень: податків та зборів до Державного бюджету України, посилення боротьби з контрабандою та порушенням митних правил.
ДОВІДКА:
Західній регіональній митниці підпорядковуються Вадул-Сіретська, Виноградівська, Волинська, Івано-Франківська, Кельменецька, Мостиська, Рава-Руська, Рівненська, Тернопільська, Ужгородська, Чопська, Хмельницька, Яворівська, Ягодинська митниці.
"Закарпаття-онлайн" з посиланням на прес-служба Держмитслужби України