Починаючи з 2000 року кількість громадян В Україні, яких впевнено можна віднести до середнього класу, збільшилась удвічі і досягла 23,6% громадян.
На сьогодні ознаками того, що людина відноситься до "середняків" є, наприклад, дохід на сім'ю не менше 2 тисяч доларів. Також сюди можна віднести невеликий бізнес, що приносить стабільний дохід, декілька вищих освіт, престижний автомобіль, власне житло, можливість користуватися приватною медициною та подорожувати кілька разів на рік.
Фахівці до цього переліку ще додають наявність заощаджень, яких вистачить для того, щоб у разі втрати роботи певний час підтримувати звичний спосіб життя.
За словами експертів, український середній клас наразі переживає не тільки ріст, але й якісну трансформацію: його цінності та пріоритети стають все більше західними. Цьому сприяли помаранчева революція та пережита 4 роки тому криза. Все більше громадяни даної категорії звертають увагу на демократичні цінності. Для них важливими є чесні вибори та незалежна судова система.
Аналітики стверджують, що внутрішня модернізація та ріст кількості представників середнього класу свідчить про те, що Україна наразі переживає один із найважливіших періодів розвитку, що це найважливіша подія вітчизняної економіки за декілька останніх років.
Варто зазначити, що у сусідній Європі саме середній клас є скелетом суспільства, економічною опорою країн. Для того, щоб і Україна пішла цим шляхом, "середняків" необхідно розвивати, наприклад, прийняти закони, які будуть стимулювати ведення бізнесу, заохочення до підприємництва.
Успішність середнього класу буде впливати на добробут суспільства та курс держави, а збільшення його чисельності звузить прірву між бідними та багатими.