Кожен водій знає, що підготовка транспортного засобу до зимнього періоду – не забаганка, а необхідність, оскільки від цього залежатимуть як експлуатаційні характеристики авто, так і безпека руху на ньому.
Загалом фахівці автосервісу Bulldog https://bulldog-service.com.ua/ радять проводити підготовку ТЗ до зими завчасно – до приходу перших холодів. Як правильно підготувати свій автомобіль? На що звернути увагу в першу чергу? Детальніше про це – в нашій публікації.
«Обуваємо» зимню резину та перевіряємо гальмівну систему
Заміна автопокришок із літніх на зимові – перше, що повинен зробити водій будь-якого автомобілю. Хоча це питання ще остаточно не врегульовано на законодавчому рівні, проте це не означає, що ним слід нехтувати. Їздити на літніх шинах взимку – справа ризикова і дуже небезпечна, оскільки навіть незначна ожеледиця може перетворити їзду, так би мовити, на справжній кошмар. Тому зимові покришки – це правило!
І ще один важливий момент: зимню резину необхідно ставити на всі чотири колеса, а не тільки на привідні колеса. До того ж малюнок протектора на всіх автошинах повинен бути однаковим! Це важливо!
Крім того, важливим є провірити гальмівну систему авто. Навіть незначні зміни її в роботі як мінімум повинні стимулювати вас до її ретельної діагностики. Перш за все рекомендовано перевірити рівень гальмівної рідини, а також оглянути колодки.
Підготовлюємо акумулятор
В зимовий період АКБ авто працює в режимі підвищеного навантаження та в умовах впливу мінусової температури. Як правило, старенький акумулятор в таких випадках швидко розряджається. Щоби уникнути це, потрібно провірити рівень електроліту, його колір (має бути прозорим), за необхідності долийте дистильованої води. Разом з тим, не зайвим буде оглянути усі клеми та дроти – якщо помітили на них корозію, обов’язково зчистіть її, наприклад, використовуючи стару зубну щітку.
Проводимо заміну моторного мастила
Річ у тім, що моторна олива під впливом низької температури, як правило, гусне, що унеможливлює її оптимальне потрапляння до робочих деталей двигуна – а це спричиняє їх передчасний знос. Тому якщо ваша автівка вже пробігла 5-10 тис. км від останньої заміни моторної оливи, пора її міняти, аби уникнути перегрівання мотора, виходу з ладу його складових та інших неприємностей.
Перевіряємо антифриз
Антифриз – це та рідина, котра не дає двигуну замерзнути взимку і перегрітися влітку. Крім того, надійно захищає мотор від корозії. Слідкуйте, аби співвідношення антифризу і води складало рівно 50 на 50.Таким чином ви попередите замерзання рідин в умовах низької температури.
До речі, зараз в спеціалізованих магазинах та автозаправних станціях можна придбати вже готову суміш антифризу і води.
Не забуваємо про склоочисники
Оптимальна видимість в зимній період – запорука безпечної та комфортної їзди. Тому перевірте рівень рідини склоомивача (за потреби - долийте), а також ретельно огляньте склоочисні щітки. Якщо ви помітили навіть найдрібніші тріщинки чи інші дефекти, їх краще замінити на нові.
Окрім того, вадливою є перевірка системи обігріву, забезпечення оптимального тиску в колесах, а також укомплектування автівки:
- Засобом для розморожування замків;
- Ліхтарем та тросом;
- Знаком аварійної зупинки та скребком зі щіткою для очищення снігу;
- дротами із затискачами на кінцях (з їх допомогою можна зарядити АКБ від іншого авто).
Отже відповідь на питання «Чи потрібно готувати автівку до зими» є очевидною – обов’язково потрібно! Адже це запорука безпеки вашого авто, вас та інших учасників дорожнього руху.