Чи скоро знімуть "червону зону": що думають з цього приводу у 3-х областях України

7
0

В Україні 11 областей і столиця Київ перебувають у "помаранчевій" зоні за показниками поширення коронавірусу, 4 області - "червоні", 9 областей - "жовті".

Зараз у червоній зоні перебувають: Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська та Житомирська області.

Чернівці

З 1 березня у Чернівецькій області діють обмеження "червоної" зони карантину. Втім кількість нових хворих не зменшується. Санітарна лікарка області Наталія Гопко вважає, що це пов'язано з тим, що буковинці нехтують карантином.

За її словами обмеження "червоної" зони мали допомогти зменшити кількість контактів між людьми, втім протягом трьох тижнів ситуація лише стабілізувалася, а не спала.

Також значна кількість підприємців нехтують обмеженнями та продовжують працювати. Люди, своєю чергою, не дотримуються дистанції, не носять масок та беруть участь у масових гуляннях.

Обмеження передбачають заборону роботи ресторанів, торгових центрів, спортзалів та фітнес-клубів. Водночас непродовольчі ряди Калинівського ринку працюють попри карантин.

"З таким підходом "червона" зона в області надовго", — резюмує Гопко.

Івано-Франківськ

З 26 лютого Івано-Франківська область через високий рівень захворювання знаходиться у червоній зоні епідеміологічної небезпеки.

Натомість в Івано-Франківську відзначають позитивну динаміку щодо захворювання на коронавірусну інфекцію. П’ятий день поспіль кількість госпіталізованих у COVID-лікарні зменшується. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків.

«Кількість пацієнтів в лікарнях зменшується, але кількість важких хворих залишається незмінною», - зауважив Марцінків.

Станом на 17 березня в Івано-Франківській області за минулу добу зареєстровані 506 нових випадків COVID-19, одужали 494 особи, померли 23 людини.

В Івано-Франківську також значно зростає захворюваність серед дітей. "Такої великої кількості поступаючих у нас за останні півроку не було. Це свідчить про те, що рівень дитячої захворюваності значно зростає і кількість дітей, які потребують госпіталізації і лікування в умовах стаціонару, збільшується", - директор міської дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук.

Житомир

Починаючи з 3 березня, Житомирщина - у «червоній зоні» - працює заборона на прийом відвідувачів у закладах громадського харчування, припинено роботу розважальних закладів та ТРЦ, роботу закладів культури, проведення масових заходів, роботу спортивних закладів, діяльність непродовольчих ринків, роботу громадського транспорту та закладів освіти (виключення – учні 1-4 класів відвідуватимуть очне навчання).

Усі сподівалися, що область у «червоній зоні» ненадовго, проте 17 березня прессекретар голови Житомирської ОДА Юрій Мельник повідомив, що Житомирщина протримається в ній ще, як мінімум, тиждень.

«Ми залишаємося в ”червоній зоні” за прийнятим рішенням державної комісії ТЕБ та НС. Якщо немає додатково проведеного засідання і область має негативні показники, які не дозволяють їй перейти, наприклад, у “помаранчеву зону”, то область залишається й надалі в ”червоній зоні”», - пояснив Юрій Мельник.

У трьох містах, які віднесені до червоного рівня відновили тролейбусний рух - після спільного звернення до уряду мерів Івано-Франківська, Житомира та Чернівців.

Слід зазначити, що "помаранчевих" епідемічних зон в Україні поменшало. Їх з 18 березня стало 12 замість 16-ти.

Натомість міністр охорони здоров'я Максим Степанов прогнозує, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.

"Я не вважаю, що нам зараз потрібен загальнонаціональний жорсткий карантин. Якщо буде більше звернено уваги саме на карантинні обмеження, які діють на території регіону, щоб не допустити ситуацію до "червоного" рівня… Якщо вже область перейшла у цей рівень, то важливо виконувати ті правила, які дає Міністерство охорони здоров'я", - зазначив Степанов.

Наразі рівень COVID-госпіталізацій перевищено у 9 областях України. Серед них і Закарпаття. А найгірша ситуація - на Вінниччині та Івано-Франківщині.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також