Чия правда, чия кривда?

23
0

В Ужгороді пройшов тиждень українського кіно

Чи можливо собі уявити, аби у Франції відбувався тиждень французького кіно? Чи у Росії – російського? Або в Польщі – польського? Таке уявити складно, бо їхні фільми йдуть в кінотеатрах не тиждень, а цілорічно. Не сходять вони із екранів телебачення. Тиждень свого кіно, на жаль, можливий тільки у нас. 48-мільйонна держава з давніми традиціями кінематографа на 15 році незалежності змушена проводити тематичний тиждень українських фільмів.

Власне, це навіть не держава проводить, а чотири об’єднання національно-демократичних сил, куди входить УНП, НРУ, УРП “Собор” та КУН. До дня голодомору, який в Україні відзначається 25 листопада, українські патріотичні організації вирішили засобами кіно показати непросту українську історію. Відкрив кінотиждень в Ужгороді фільм, який здобув Національну Шевченківську премію в 2002 році. Це документальна стрічка режисера Аркадія Микульського “Ольжич” – про видатного українського поета, члена ОУН, замученого гітлерівцями.

Другий фільм цього ж режисера “Чия правда, чия кривда?” розповів про феномен УПА. Безперечно, родзинкою кінотижня став приїзд самого Аркадія Микульського до Ужгорода, тож всі мали можливість поспілкуватися з режисером.

Протягом тижня також можна було побачити такі стрічки, як “Дорога на Січ”, “Тіні забутих предків”, “Атентат”, “Україна нескорена”, “Голодомор. Технологія геноциду”, “Голод-33”. Приємно, що тиждень українського кіно в Ужгороді стає вже традиційним. Раніше його проводила Фундація регіональних ініціатив на базі Закарпатського державного університету. Тепер підтримку надав Ужгородський Національний університет. Фільми демонструвалися в Студентському центрі дозвілля “Ювентус”.

Єдине, що завжди бракує патріотам, це добре продуманої рекламної кампанії. Шкода, що фільми, які ніде не побачиш та ще й за участі авторів, демонструються в напівпорожньому залі. Реклама таких акцій має починатися за кілька тижнів до початку. Скільки разів треба ставати на граблі, аби зрозуміти, як вони діють?

Олександр ГАВРОШ

«Старий Замок «Паланок»

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також