Чим фільтрувати воду вдома: осмос, мембрані фільтри, глечики

40
0

У воді, що надходить у квартири та до будинків, багато шкідливих речовин, бактерій та хімічних домішок. Вони негативно впливають на стан здоров'я людини, особливо коли йдеться про маленьких дітей. Якщо людина постійно вживає неочищену воду з водопровідної системи або свердловини, можуть розвиватися хронічні захворювання.

Щоб назавжди розв’язати проблему недостатньо чистої води, слід встановити якісний фільтр, що підходить для дому та квартири. Пристрій має справлятися з такими задачами: очищення води від забруднень та покращення її питних характеристик.

Популярні фільтри для використання в домашніх умовах

Фільтрування води вдома має відбуватися без зайвих зусиль. Зручними та популярними для очищення води вважаються мембранні фільтри, система зворотного осмосу, фільтр-глечик і високопродуктивні фільтри.

Мембранні фільтри

Основний компонент, який використовується для очистки води — мембрана. Це найтонша плівка з порами, через які проходять тільки дрібні молекули сполук. Усі інші частинки залишаються на поверхні мембрани. Очищена вода надходить у накопичувальний бак. Частина води, що залишилася, омиває плівку від забруднень і виводить їх у каналізацію. Наскільки продуктивним буде прилад, визначають такі фактори:

  1. якість вихідної води;
  2. тип мембрани для очистки;
  3. показник тиску, під яким проходить рідина;
  4. товщина та площа встановленої у виробі мембрани;
  5. температура рідини.

Мембранні пристрої встановлюють під мийкою і врізають у трубу, якою подається холодна вода.

Зворотний осмос

Якщо у пристрої встановлена зворотноосмотична мембрана, це означає, що виріб пропускає лише молекули води та кисню. Фільтрація включає очищення від вірусів та бактерій, домішок, що змінюють колір рідини, зайвих солей, важких металів, пестицидів. Вода в такому фільтрі проходить кілька етапів очищення:

  1. грубе очищення;
  2. тонка фільтрація;
  3. пом'якшення води, яка спочатку була твердою.

Фільтр-глечик

Такий фільтр підійде, якщо ви готові міняти картридж щомісяця і робити операції очищення вручну. До переваг глека відносять:

  1. простоту застосування — налити у виріб воду, а потім вилити її зможе навіть дитина;
  2. мінімальні розміри;
  3. мобільність — можна взяти з собою на дачу;
  4. відсутність необхідності монтувати;
  5. невисоку ціну.

Глечики можуть впоратися з хлором, важкими металами, механічними забрудненнями. У деяких виробах закладено функцію пом'якшення води.

Високопродуктивні фільтри

Якщо ви живете у великому будинку, у вас велика родина, то найкращим рішенням стане високопродуктивний фільтр, який за 1 годину очищає 250 л води. Система ідеально підходить для складної, забрудненої води, що відрізняється жорсткістю. Завдяки мембранам преміум рівня Dow і Filmtec XLE, а також продуктивним насосам Grundfos, конструкторам високопродуктивних фільтрів вдалося досягти знижених витрат на електрику. Пристрій виконаний у сучасному дизайні.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також