
Вітамін D — це жиророзчинний вітамін, який відіграє важливу роль у забезпеченні здоров'я кісток та м'язів.
Організм людини виробляє вітамін Д під впливом сонячних променів, але також може отримувати його з деяких харчових продуктів та дієтичних добавок.
Дефіцит вітаміну D є досить поширеною проблемою у дорослих людей, особливо у тих, хто живе в регіонах з обмеженою кількістю сонячного світла, а також у літніх людей, що менш активні та мають меншу здатність синтезувати цей вітамін. Дефіцит може призводити до різних проблем зі здоров'ям, таких як остеопороз, зниження імунітету, серцево-судинні захворювання тощо.
Один зі способів визначити, що в організмі недостатньо вітаміну D — здати кров на аналіз. Проводиться він за допомогою спеціального тесту на рівень 25-гідроксивітаміну D. Нормальний рівень в крові зазвичай становить від 30 до 100 нанограмів на мілілітр (нг/мл). Якщо рівень менш як 30 нг/мл — то він вважається недостатнім, а рівень менш як 20 нг/мл — називають дефіцитом вітаміну D.
Недостатній рівень вітаміну D може призводити до певних проблем зі здоров'ям, таких як остеопороз, зниження імунітету тощо. Водночас дефіцит вітаміну D може мати більш серйозні наслідки для здоров'я — рахіт, викривлення скелета, погіршення функцій нервової системи тощо. В такому випадку як профілактика та лікування окрім звичайних харчових продуктів використовуються дієтичні добавки, такі як Детримакс®, що містять необхідну норму вітаміну D.
Що таке дієтична добавка Детримакс®
Детримакс® — це дієтична добавка, яка містить високі дози вітаміну D (2000 МЕ на капсулу), та призначена для підтримки здоров'я кісток і м'язів. Виготовляється на базі легко засвоювального та стабільного вітаміну D3 (найбільш активної та ефективної форми вітаміну D, яку можна знайти в природі).
Детримакс® має кілька переваг порівняно з іншими дієтичними добавками:.
- містить необхідне дозування, яке дає змогу забезпечити потрібний рівень вітаміну D в організмі швидше та ефективніше.
- має унікальну формулу, яка забезпечує підвищену стабільність та збереження активності вітаміну D протягом тривалого часу.
Однак, варто пам'ятати, що для вживання будь-яких дієтичних добавок потрібна консультація лікаря або дієтолога, оскільки зайвий вміст вітаміну D в організмі може мати негативний вплив на здоров'я. Лікар визначить необхідну дозу вітаміну D та допоможе вибрати оптимальний варіант для вашого конкретного випадку.
Крім того, варто звернути увагу на раціон та підтримувати здоровий спосіб життя. Вживайте більше їжі, яка збагачена вітаміном D (морська риба, жирне молоко, йогурти, яйця, гриби та інші продукти) — усе це допоможе збалансувати рівень вітаміну D в організмі. Також важливо регулярно виконувати фізичні вправи та проводити достатньо часу на свіжому повітрі, особливо у сонячні дні, щоб забезпечити самостійне природнє вироблення вітаміну D в організмі.
- Robert P Heaney, Robert R Recker, James Grote etc. Vitamin D(3) is more potent than vitamin D(2) in humans. J Clin Endocrinol Metab. 2011 Mar;96(3):E447-52.
- John N Hathcock, Andrew Shao, Reinhold Vieth etc. Risk assessment for vitamin D. Am J Clin Nutr. 2007 Jan;85(1):6-18.
- Rathish Nair and Arun Maseeh. Vitamin D: The “sunshine” vitamin. J Pharmacol Pharmacother. 2012 Apr-Jun; 3(2): 118–126.