Декоративна фасадна штукатурка – естетика та якість

27
0

Красивий та міцний фасад за допомогою всього одного будівельного матеріалу – таке можливо, за умови використання декоративної штукатурки. Консультанти магазину EUROMETA.UA розповіли про види та особливості вибору цього будматеріалу.

Дім без зовнішнього оздоблення, як дерево без листя – жити можна, але недовго. Фасад швидко руйнується під впливом природних чинників, до того ж, така споруда має «недобудований» вигляд. Сучасний будівельний матеріал – декоративна штукатурка здатна не просто зміцнити та подовжити «життя» стін, а зробити будинок привабливим зовні.

Різновиди декоративних штукатурок за складом

Пісок, цемент та вапна – базові елементи штукатурки. Звичайні суміші використовуються для вирівнювання стін перед подальшим оздобленням. Декоративні штукатурки в цьому плані виключення. Це фінішний етап оздоблення, після нанесення штукатурка має готовий вигляд, окремі фактури залишається хіба що пофарбувати. Через те що цей сучасний матеріал заміняє використання декількох, ціна декоративної штукатурки вище, ніж звичайної.

В декоративні суміші додають спеціальні компоненти, завдяки котрим шар штукатурки стає більш міцним, водонепроникним та фактурним. Саме за додатками в складі розрізняють види фасадної штукатурки.

Акрилова штукатурка

Оздоблювальний матеріал на основі акрилу – синтетичної домішки. Властивості акрилової штукатурки: підвищена вологостійкість, пластичність, стійкість до механічного впливу, мінімальна паропроникність. Штукатурка зазвичай представлена готовими сумішами, які залишається тільки нанести на поверхню.

Силіконова штукатурка

Нове покоління декоративних штукатурок, виготовлених на основі полімерних домішок, а саме надміцної та довговічної силіконової смоли. За властивостями випереджає інші види оздоблювальних матеріалів: має низьку гігроскопічність, здатність до самоочищення, високу еластичність, завдяки чому не розтріскується навіть через роки. Вартість силіконової штукатурки вище аналогів.

Цементна штукатурка

Матеріал на основі цементу та модифікаторів використовується для створення різноманітних фактур: «камінцевих», «короїду», «шуби» тощо. Продається в сухому вигляді в мішках по 25 кг. Найбільш демократична за ціною штукатурка.

Силікатна штукатурка

Силікатний наповнювач, який ще називають «рідким склом» після застигання набуває схожих характеристик: штукатурка стає водонепроникною, як скло. Така штукатурка наноситься шаром до 4 мм, за її допомогою створюють традиційні та оригінальні фактурні поверхні.

Фактури оштукатурених фасадів

Фактура фасадної штукатурки – це не експлуатаційна характеристика, а естетична характеристика, яка для декоративних сумішей має основне значення. Фактури бувають традиційними та сучасними, які можна створити лише за допомогою штукатурок нового типу. Фактура на поверхні створюється за допомогою спеціальних інструментів: валиків, терок, губок. За наявності бажання та вміння можна створити фактуру з будь-яким візерунком, навіть барельєфи.

Три види сучасних фактур:

  1. Фактура «Короїд». Найпоширеніший варіант оздоблення фасадів, малюнок на поверхні нагадує слід від жучка-короїда. Оздоблення виконується за допомогою пластикової терки. Для створення такого фасаду треба купити декоративну штукатурку «Короїд» у сухому або готовому вигляді.
  2. Камінцева фактура. Виконується крупнозернистою штукатуркою, розмір фракцій – до 3 мм. До речі, з камінцевої суміші можна виготовляти також традиційні покриття, типу «горошок», «шуба», або робити довільні малюнки.
  3. Наноситься на стіну суцільним шаром, але завдяки різнокольоровим фракціям у складі, готова штукатурка виглядає, як барвисте мозаїчне полотно. Для створення цієї фактури використовується силікатна або силіконова штукатурка.

На що звертати увагу при виборі декоративної штукатурки

Обираючи декоративну фасадну штукатурку, експерти радять враховувати наступні фактори:

  • тип штукатурки: акрилова, цементна, силіконова тощо;
  • форма: готова суміш чи суха;
  • тип фактури: камінцева, «короїд», «шуба» та інші;
  • міцність: від 5 МПа та вище;
  • морозо- та вологостійкість: чим більше циклів витримує штукатурка, тим довговічніше;
  • бренд-виробник.

Визначитись з типом та необхідною кількістю декоративної штукатурки можна безпосередньо при виборі матеріалі в будівельному магазині або на спеціалізованому сайті.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також