Депутати Закарпатської облради просять Зеленського направити Закон про мову до Конституційного суду

5
12

Відповідне рішення на сесії Закарпатської обласної ради прийняли в четвер, 23 травня.

Як повідомляє УНІАН, за проект рішення «Про звернення Закарпатської обласної ради щодо Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» проголосували 35 депутатів.

Хоч наразі текст звернення не опублікований на офіційному сайті Закарпатської облради, однак депутати звернулись до президента Зеленського щодо направлення закону про функціонування української мови як державної до Конституційного суду України.

За словами голови облради Михайла Рівіса, документ опублікують після того, як апарат опрацює його і внесе певні поправки.

— Це звернення до президента Володимира Зеленського, щоб він розглянув можливість направлення закону про функціонування української мови як державної до Конституційного суду. Чому? Тому, що є думка, що цим законом звужуються права нацменшин, а Конституцією це прямо заборонено. Якщо Конституційний суд вирішить, що це правильно, ми не будемо мати ніяких зауважень, — додав голова Закарпатської облради.

Нагадаємо, 25 квітня депутати Верховної Ради України ухвалили законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Одразу після прийнятого рішення, голова ГО "Товариства угорської культури Закарпаття" та голова Демократичної спілки угорців України направили звернення до Президента, в якому просять Порошенка не підписувати Закон про мову.

У заяві йдеться про те, що ухвалений Верховною Разою закон ніби є дискримінаційним, "що в основі порушує людські права громадян України, радикально обмежує права національних меншин України".

Однак, 15 травня, Порошенко таки підписав закон Про функціонування української мови як державної.

Міністерство закордонних справ Угорщини досить стримано відреагувало про підписання Президентом України "Закону про мову".

Угорський уряд сподівається, що вирішить питання навколо угорців, що проживають в Україні, з новим президентом - Володимиром Зеленським.

Також, Угорщина відреагувала на закон про мову в Україні, вдвічі збільшивши допомогу закарпатським угорцям.

Коментарі

P
pfr

На таких дупотатів моя вчителька казала: "Няньо - турок, мама - грек, а я - русскій чєлавєк".

М
Майдаун

С@ки бандерувські,а ВР ничим щанятися,лем Закон про муву принимати!?

Н
Нарід

Депутати не позорьтеся у вас челюсті як у маскалів не так ростуть що не можете по українськи розмовляти у кузню підіть коваль вам укує....Орбан і тот від Трампа непросив щоб мадяре -емігранти невчили англійську.

V
Volodymyr

НІТ!!! Модьори! Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь

U
u78

Да будь я евреем преклонных годов, И то — nicht zweifelnd und bitter, Немецкий я б выучил только за то, Что им разговаривал Гитлер.

Ч
Читач

Чому в державі стало політикою нагадити ближньому, особливо серед політиків і чиновників? Навіть кіт загрібає за собою.

Г
Гейропа

Цілоє Закарпаття топить, а їм лем закон про мову.

Б
Букі

Надоїло слухати про цей закон вже. Вже рік обсуждають

*
*****

Це так депутати відстоюють інтереси держави? Треба вже виносити їх з облради..

W
Wolf

Депутати Закарпатської облради вирішили всі проблеми, залишилося тільки закон про мову поміняти.....

З
Закарпатець

Порохоботи в конвульсіях.

З
Закарпатка

Риги "Ожили"

Читайте також