ніяких офіційних звернень про забруднення від відповідних служб Угорської Республіки не поступало
Вчора в мережі Інтернет з`явилася інформація про те, що на угорській території біля міста Токай спостерігається забруднення р. Тиса сміттям та комунальними відходами, які мають походження з території України.
Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області на підставі двосторонніх міжурядових Угод, а саме Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах та Угоди між Урядом України і Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах спільно з природоохоронними органами зазначених країн здійснюється контроль якості поверхневих вод транскордонних водотоків басейну ріки Тиса та проводяться заходи в разі надзвичайного їх забруднення.
Дослідження проб та визначення якості води на вміст хімічних та органічних забруднень проводиться згідно затвердженого порядку (інструкції, регламенту), що є доповненням до відповідної Угоди про співпрацю. Цим же документом визначений порядок проведення необхідних дій у зв`язку з надзвичайними забрудненнями, яким передбачається обов’язкове негайне повідомлення сторін про виявлене забруднення.
Щодо ситуації по забрудненню р. Тиса на території Угорщини побутовим сміттям, то ніяких офіційних звернень (повідомлень) про зазначене забруднення від відповідних служб Словацької Республіки та Угорської Республіки в Державну екологічну інспекцію в Закарпатській області не поступало.
Довідково: р.Уж переходить на територію Словаччини нижче с.Сторожниця Ужгородського району. Після перетину кордону води річки Уж зливаються з водами річок Лаборець, Латориця і Ондава, таким чином утворюючи ріку Бодрог, яка на території Словаччини має протяжність 15 км, а на території Угорщини - 52 км, і в регіоні Токай впадає в р.Тиса.
За повідомленням Закарпатського облводгоспу, під час проходження повені 5-6 грудня цього року, у відповідності до діючих Порядків співробітництва на прикордонних водах, українські органи водного господарства контактували з відповідними органами водного господарства Словаччини і Угорщини. За цей період інформації щодо аварійного забруднення рік Тиса, Уж і Латориця не надходило. На 10 грудня запланована зустріч Уповноваженого Уряду Словацької республіки по прикордонних водах з керівництвом Закарпатського облводгоспу та Державної екологічної інспекції в Закарпатській області. На зустрічі будуть обговорені питання співробітництва на прикордонних водах та з’ясована і ця ситуація.