"Якщо йому свідомо дозволили сісти в літак, то це, звісно, розчаровує... Поза будь-якими сумнівами, це вплине на двосторонні відносини і матиме певні наслідки" - Джон Керрі, Держсекретар США.
Промовляючи це під час візиту до Індії, пан Керрі сказав, що за такого сценарію неминучі "наслідки", пише агенство BBC.
Пан Сноуден у неділю прилетів з Гонконгу до Москви.
Представники ЗМІ чекали, що він далі полетить на Кубу, однак міністр закордонних справ Еквадору дав зрозуміти, що Сноуден далі залишається у Росії.
У США Едварду Сноудену, що опублiкував секретні документи про діяльність американських розвідслужб, заочно пред'явлені звинувачення в шпигунстві.
Ризик переслідування
Міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіньо сказав, що його країна підтримує з російським урядом дипломатичні контакти.
Міністр підтвердив, що Еквадор розглядає заяву Сновдена про надання йому політичного притулку, і зачитав витяги з листа, якого американець надіслав президенту Рафаелю Корреа і в якому пише про загрозу переслідування владою США.
Однак на запитання, чи йому відоме місце перебування Едварда Сновдена, міністр не відповів.
За словами міністра закордонних справ Еквадору, його країна "понад усе ставить захист прав людини".
США та Еквадор мають двосторонній договір про екстрадицію, однак його дія не поширюється на"злочини чи порушення політичного характеру".
Тим часом російське агентство "Інтерфакс" повідомило з посиланням на поінформоване джерело, що Москва розглядає прохання США про екстрадицію. Однак, за словами джерела, пан Сноуден не перетнув державний кордон Росії і його неможливо затримати.
Втеча і гонитва
США вже намагалися домогтися видачі Сноудена з Гонконгу, проте гонконзька влада стверджує, що американський запит не був оформлений належним чином і у них не було законних підстав для того, щоб перешкодити вильоту агента.
У Мін'юсті США заявили, що розчаровані діями Гонконгу і не згодні з поясненнями гонконзької влади.
Паспорт екс-агента був анульований, а Держдепартамент США заявив, що вже зв'язався з урядами країн "Західної півкулі", куди міг вирушити Сноуден.
Під час візиту до Делі Держсекретар США Джон Керрі сказав журналістам, що "якщо йому свідомо дозволили сісти в літак, то це, звісно, розчаровує".
"Як результат, поза будь-якими сумнівами, це вплине на двосторонні відносини і матиме певні наслідки", - додав Джон Керрі.
Він закликав російську владу "керуватися вимогами права, бо це відповідає загальним інтересам".
Еквадор уже надає політичний притулок засновнику сайту Wikileaks Джуліану Ассанжу, який понад рік переховується в еквадорському посольстві в Лондоні.
Сайт Wikileaks тепер підтримує Сноудена і в неділю оприлюднив заяву про те, що той "прямує безпечним маршрутом до Республіки Еквадор з метою отримати притулок, у супроводі дипломатів і юристів Wikileaks".
Сам Ассанж, екстрадиції якого домагається Швеція, заявив, що Сноуден перебуває "у безпеці і доброму здоров'ї", але відмовився сказати, де він чи куди прямує.