"Діти, діти, де вас подіти?.."

9
0

або Що робити з неповнолітніми злочинцями

За п’ять місяців ц.р. неповнолітними на території Закарпатської області скоєно 156 злочинів, що на 7,6% (або 145) більше ніж за відповідний період минулого року. В основному малолітні зловмисники спеціалізуються на крадіжках (82 факти). За їхньої участі зафіксовано 2 випадки тяжких тілесних ушкоджень, 29 грабежів, 8 хуліганських дій. А ще наші молоді земляки вирішили, мабуть, "моторизуватися", скоївши 7 незаконних заволодінь автотранспортом. На щастя, обійшлося без розбоїв, хоча за такий же період минулого року їх було 5...



І цей перелік можна продовжувати. Зокрема, слід зауважити й те, що 12 неповнолітніх скоювали злочини у стані алкогольного сп`яніння, 18 перебувають на спецобліку як споживачі наркотиків. Загалом на обліку в міліції – 687 хлопців і дівчат. Цю статистику у бік збільшення негативу "корегують" й дорослі, внаслідок чого 46 з них за залучення неповнолітніх до злочинної діяльності притягнуто до криміналу, 372 за невиконання обов`язків з виховання дітей - до адмінвідповідальності.



І ще таке: на Закарпатті нараховується 622 неблагополучні сім`ї, в яких виховується 1448 неповнолітніх, позбавлено батьківського піклування 1602 дітей. Більшість з них виховується у школах-інтернатах, яких в області 27. Зважаючи на певні тенденції, їхня кількість навряд чи скоро зменшиться.



За цими сухими цифрами стоять чиїсь окремі долі. Що чекає неблагополучну юнь у майбутньому? Ким вона стане? Як можна скорегувати, поки ще не пізно, життєві шляхи цих дітей у законопослушне русло?..



Зазвичай причини того, що підлітки стають на кримінальну стезю, - різні. Звісна річ, що дітям з неблагополучних сімей ймовірність потрапити туди набагато більша. Залишені напризволяще й обділені увагою батьків, нерідко голодні, вони йдуть на злочинний "промисел". Хоча є й такі, хто, як мовиться, з жиру біситься. Не можна оминути й моральний аспект цієї проблеми. Цинізм, зверхність, неповага до інших стали складовою поведінки багатьох молодих людей. Натомість на перше місце виходять цінності сумнівного характеру. Окремі досягнення цивілізації іноді також дають несподіваний ефект. Наприклад, через широкодоступний Інтернет, крім корисної інформації, можна "викачати" всіляку гидоту, яка має негативний вплив на виховання і поведінку дітей. А звідси - й різні їхні "викрутаси"...



Так, дикий випадок стався на спокійній Міжгірщині. Троє юнаків, один віком 16 років, двоє 18-річні, зухвало познущалися над 10-річним хлопчиком. Заманивши малого в автомобіль, трійця силоміць скоїла над ним сексуальну наругу. На сьогодні всі обставини цього мерзенного злочину з`ясовує слідство. Зухвальцям поки що судом обрано запобіжний захід - підписку про невиїзд. Хоча дії насильників Феміда повинна адекватно оцінити після закінчення слідства. Ось такі вони сучасні розваги, які закінчуються криміналом. І це у гірській місцевості, де діти, як правило, виховуються у релігійному дусі, повазі й гідному ставленні до інших. Подібний випадок, де фігурують підлітки 13-15років, у квітні трапився й в обласному центрі. І якщо це "квітки", то які ж тоді дозріють "ягідки"?..



А от на Перечинщині сталася трагедія іншого характеру. 19-річний ужгородець Євген, який сам ще недавно був підлітком, познайомився з ровесницею з Перечина. Згодом вирішив, що симпатична Людмила буде доброю супутницею йому на все життя. Але на заваді стала "дрібниця" – молода жінка мала дитину, якій у жовтні мало виповнитися два роки. Отоді ужгородцю спало на думку позбутися зайвих клопотів на майбутнє, зімітувавши нещасний випадок. Про це “ВМ” писали у попередньому номері. Нині Євген перебуває в ІТТ, чекаючи судового вироку...



У пошуках нових відчуттів і вражень, чи шматка хліба діти нерідко кидають домівки чи стіни навчально-виховних заходів. За словами начальника відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх УМВС Василя Фецинця, у цьому році в області було оголошено в розшук 29 дітей, з яких 27 розшукано. Поки що не встановлено місцезнаходження 14-річного вихованця Ільницької школи-інтернату, який покинув заклад у лютому ц.р. та ужгородки 1989 р.н., яка в розшуку з 2002 року. І не завжди злидні женуть підлітків у світи. 16-річна мукачівка Н. у піврічному віці залишилася сиротою: мати загинула в ДТП, батько знайшов собі іншу сім`ю в Угорщині. Дівчину виховує бабуся. Жінка працює на двох роботах, щоб внучка жила у статку. Та нещодавно дівчина не повернулась додому, не давала про себе жодної звістки.



Повідомлення про її зникнення надійшло у Мукачівський міськвідділ міліції. До пошуків підключилися й співробітники ВКСМН УМВС, колеги з Ужгородського району. І вже через добу дівчину знайшли в Чопі, де та розважалася у підозрілій компанії. Значно довше, чотири місяці, довелося працівникам міліції шукати ужгородку О. Дівчина з цілком благополучної і забезпеченої родини. Взявши з дому певну суму грошей, вона подалася у далекі мандри. За інформацією про оголошення в розшук була затримана столичною міліцією в Києві.



Підполковник Фецинець розповів також, що з чиєїсь легкої руки чи точніше довгого язика, Ужгородом та населеними пунктами інших районів області стали розповсюджуватися чутки про загадкове зникнення дітей. Василь Тимофійович ще раз наголосив: ця інформація не відповідає дійсності.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також