Діти-сироти відпочивають у Ворохті

16
0

П’ятдесят вихованців шести українських шкіл-інтернатів – Угорницької, Перечинської, Тернопільської, Олександрійської, Харківської та Володимир-Волинської - відпочивають у «Зимовому таборі - 2010» у гірській та мальовничій Ворохті.

Не випадково і гасло собі таборовці обрали оповите таємничістю: «Чарівна казка за вікном блукає, «Нове покоління» Різдво зустрічає». Табір організовано Міжнародним благодійним фондом «Нове покоління» на кошти українських та канадських меценатів. Цього року зимова Ворохта приймає дітлахів уже вшосте.

«Не дивлячись на те, що цьогоріч зима нас трішечки підвела, обділивши снігом, діти надзвичайно щасливі, - говорить Оксана Бистричан, директор з програм фонду. - Нова родина, друзі, розваги, катання на лижах, Свята Вечеря, Різдвяна служба у церкві... Ми навчили дітей готувати кутю, власноруч робити ялинкові прикраси та карнавальні костюми. Це надзвичайно захоплюючий процес».

Справді, чи не найдивовижнішим та казковим став для дітей Різдвяний Святвечір. З появою першої зірки вони куштували справжню українську кутю - з пшениці, з медом, маком та горіхами. Різдво ж, як і годиться, почали святкувати з Служби Божої в церкві. Потім діти ходили з вертепом, співали колядки та розігрували сцени про народження Христа. Адже недарма кажуть, чим більше колядників одвідає оселю, тим щедрішим буде для родини рік. Не забули і про літніх людей - у рамках програми «Добре діло» вони відвідали самотніх жителів Ворохти.

Проте табір-2010 має свою особливість. Цього року організатори наважилися на ще один важливий крок – допомогли «підкорити» лижі дітям, хворим на дитячий церебральний параліч (ДЦП). «Ми зрозуміли, що параліч – це не вирок на все життя, - говорить прес-секретар фонду Юлія Кацун. – Надзвичайно приємно бачити щасливі очі цих дітей. Дітки з діагнозом ДЦП, яких ми привезли до табору, рухливі, катаються на лижах, вони такі ж діти, як і інші, просто потребують більше нашої опіки та уваги. Вірю, що такий відпочинок стане для діточок вірою в краще майбутнє».

Довідка

50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відпочивють у Ворохті з 3 по 13 січня 2010 року. У таборі для них щодня проводяться майстерні «Вертеп», «Бойовий гопак», «Флористика», «Психологічне Я». До того ж щодня діти катаються на лижах у «Буковелі». Міжнародний благодійний фонд «Нове покоління» (Україна) спільно з «Help Us Help The Children» – проектом Канадського благодійного фонду «Дітям Чорнобиля» – проводять у мальовничих Карпатах у смт Ворохта Івано-Франківської області зимовий табір уже шостий рік поспіль. Цьогоріч дітьми будуть опікуватися 28 волонтерів, вихователів та майстрів з України та Канади. Спонсори табору – українські та канадські меценати (значна частина коштів була зібрана під час Благодійного бенкету та «тихого» аукціону, проведеного МБФ «Нове покоління» 21 листопада 2009 р.). Перший табір відбувся улітку 1996 року: тоді відпочили 110 дітей з 5 шкіл-інтернатів України. Загалом на рахунку фонду – 16 щорічних літніх таборів та 6 зимових. Президент МБФ «Нове покоління» - Мирон Спольський (Україна). Співзасновниця та координатор проектів – Руслана Вжесневська (Канада).   

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також