Для угорської АЕС "Пакш" через Закарпаття привезли свіже ядерне паливо

12
23

На енергоблоці № 3 угорської АЕС «Пакш» у активний реактор завантажена партія свіжого ядерного палива, що містить 18 паливних касет нової модифікації. Нове паливо буде впроваджуватися на всіх чотирьох діючих енергоблоках АЕС «Пакш».

Про це повідомили у підприємстві паливної компанії Росатома «ТВЕЛ».

Розробка палива нової модифікації завершилася в 2020 році в рамках контракту між АТ «ТВЕЛ» і MVM Paks NPP Ltd. Виробництво палива для реакторів ВВЕР-440 здійснюється на підприємстві паливної компанії Росатома «ТВЕЛ» в м. Електросталь Московської області.

Транзит ядерного палива здійснюється через Україну, в тому числі через Закарпаття.

"Залежність російського експорту газу та нафти від українського транзитного шляху планують повністю ліквідувати до 2022 року, а сучасне питання безпеки постачання природного газу та ядерного палива через Україну стало центром уваги сусідніх країн, у тому числі й Угорщини", - зазначає Єгор Киян, експерт МЦПД.

Підрозділ "Грінпіс" в Угорщині неодноразово звертався до парламенту країни, аби він відмовився від проекту розширення АЕС "Пакш".


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Н
Нико

Єбанулися

Ч
Чорнобиль

Ще нам туй радіації мацкальської нехватало

У
Українадзвони

А в Києві з трибуни ВР звиздять, що між Росією і Україною- війна !? То де ж вона , якщо з Росії через всю Україну везуть , охороняючи, такі небезпечно -стратегічні компоненти до ядерних реакторів до іншого "дружнього" нам сусіда ?

Q
Q

Жидва и мадяры голову поднимают мочить гадов.

В
Віталій

Пардон, чинна редакція тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/998_546#Text

V
vilkacekcu

мяу-мяу

В
Віталій

Ось почитайте: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/998_265#Text Особливо цікаво про "дружні відносини", охорону кацапами та перестановку колісних пар на перестановочному пункті у Мукачеві

М
Микола

То усьо масони

АА
Адольф Андрійович Чупакабра

Дички погані правлять нами, а ми ще гірші ніж дички...

У
уася

Перший раз такоє виджю. І чую. А раньше як їм возили?

Z
Zoltany

Да, Венгрия основной партнер. Но владельцами венгерских Kft являются отнють не сами венгры, а в основном.... немцы. Тоесть Германия работает со своими украинскими ТОВ через свои венгерские прокладки.

Д1
До 16:0

Любиш бояришник?

СЛ
Сакура Леголас Ілліч

знову любителі бояришніка в коменти поперли.

Д
добрий

Смерть Окраїні!!!

.
.

Все йде по плану. Світ собі торгує, заробляє гроші. Тільки Хохланд всюди бачить зраду і наживає ворогів собі кругом.

Z
Zoltan

Диди, дидо! Какой ты тупой, путаешь дурную политику (болтавня) с экономикой (с желудком). Не дадим венграм транзит - говоришь. А венгры не дадут тебе газа обратным путем. А венгры не дадут транзит для украинских мигрантов. Нравится? А знаешь-ли, что для нашу область Венгрия торговый партнер номер 1? Хаваешь дидо, не США, не Германия, не Канада, не Франция, даже не Польша, а Венгрия!

У
Усб

Гммм снился мне ядерный взрыв , русские могут пойти на такое замешать что то в стержни нарушить ядерный процесс

ПО
Пакш ото ленин варош

Иген

В
Виборець

Єдині розуми туй зібралися. Видно височайший рівень окраїни.

О
Олександр

До діда - ви хоч розумієте що єдине безпечне постачання це наземним шляхом! Україна має або повністю відмовитися від транзиту через свою країну або держати мадярів в узді і продовжувати постачання. Побудова електростанції має суто російське фінансування з реакторними установками по передовому російському проекту ВВЕР-1200 "тип установки ВВЕР-440/213" від 1-го по 4-ий. Мадяри при закінчені ядерного палива не зупиняють аес (маю на увазі доходять до мінімума), фактично чекають до останнього і тоді в інших країн нема вибора бо буде другий Чорнобиль, а це по факту десь 1000 км різної радіації. Дореча Пакш від нас 460км. Якщо Україна почне робити не рибу не мясо у цій ситуації то мадяри слідуючого разу "приженуть" цистерни під ворота України і будуть чекати наголошуючи що Україна буде винна у другому Чорнобилі тому це делікатне питання для серйозних політиків які компитентні в цій справі. Доречі у 2003 році була аварія на аес у Пакші пошкодилася тепло оболонка був присвоєний 3 рівень НБ.

П
Путин

Руский брат поможет гунам украинцы сосите болт

Д
Дідо

Угорщина блокує Україну в усіх напрямках. НАТО , ЄС Треба мадярам заблокувати транзит ядерного палива - най Росія їм самальотами присилає

М
медвічук

канешно йому туй треба тупих зомбаків иншак би хер они возили свуй ядерний мусор через нашу землю. Тому і канали держить оби їх зомбувати ... ліпше би їх позакривали ще при Порошенку із-за таких дал;*** страдають усі

Читайте також