Рейтинг мільярдерів 2011 року побив два історичні рекорди: загальна кількість учасників - 1210 осіб - і їх сумарні статки - $ 4,5 трильйона, ця сума перевищує ВВП Німеччини.
Як пише видання, найбільший приріст забезпечили країни БРІК - звідти походять 108 з 214 новачків рейтингу. Більш ніж сто власних мільярдерів є в США (413), Китаї (115) та Росії (101).
На вершині, як і минулого року, мексиканець Карлос Слім Елу, який розбагатів на $ 20,5 млрд - більше, ніж хто-небудь ще. Статок телекомунікаційного магната тепер оцінюється в $ 74 млрд. Білл Гейтс (№ 2) і Уоррен Баффет (№ 3) володіють $ 56 млрд і $ 50 млрд відповідно.
Майже всі ринки показали зростання, але особливо швидко багатіє Азіатсько-Тихоокеанський регіон. Тут живуть 332 мільярдери, на 98 більше, ніж минулого року. Сполучені Штати все ще поза конкуренцією, але поступово здають позиції. Всього 6% американських мільярдерів в цьому році - новачки, проти 47% в Китаї або 30% - у Росії.
У список найбагатших людей світу потрапили восьмеро українців: на 39-му місці розташувався Рінат Ахметов зі статками в 16 млрд доларів, далі на 336-му - Віктор Пінчук з 3,3 млрд доларів, ще нижче з капіталами від 1 до 2,5 млрд доларів стоять: Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Юрій Косюк, Андрій Веревський і Олег Бахматюк.
Найбагатший мешканець Росії - власник Новолипецького металургійного комбінату Володимир Лісін - займає 14 місце в табелі про ранги (минулого року він був у четвертому десятку). Друге місце в національному заліку займає Олексій Мордашов, а за ним розташовуються ще четверо підприємців з вираженим інтересом до металургії: Михайло Прохоров, Володимир Потанін, Алішер Усманов і Олег Дерипаска.
Найуспішніша компанія минулого року - Facebook, оцінювана зараз у $ 50 млрд - породила цілих шість мільярдерів. Статок Марка Цукерберга збільшився за рік на 238% і досяг $ 13,5 млрд. Інвестиції в соціальну мережу забезпечили місце в списку і російському підприємцю Юрію Мільнеру.