До світового рекорду пам'ятників Тараса Шевченка долучилася і Угорщина (ФОТО)

41
3

До Дня народження Тараса Шевченка Міністерство закордонних справ України підготувало особливий подарунок, офіційно зареєструвавши світовий рекорд за кількістю встановлених пам'ятників видатному митцю в Україні та за кордоном.

МЗС упродовж року ретельно збирало інформацію про кількість пам’ятників разом із державними обласними адміністраціями, посольствами України та українськими громадами за кордоном.

«Книга рекордів України» зафіксувала, що у світі встановлено 1167 пам'ятників Тарасу Шевченку. З них 99 — у 44 іноземних країнах і 1068 – в Україні. І це найбільша кількість пам'ятників, встановлених культурному діячеві.

Наприклад, в Угорщині знаходиться три пам’ятники Тарасу Шевченку: два в м.Будапешт та один в м.Залаегерсег.

Головним пам’ятником в Угорщині є монумент Кобзарю у ІІ районі Будапешта на правому березі Дунаю на перехресті популярних туристичних маршрутів. Розташований він на однойменній площі Тараса Шевченка біля греко-католицької церкви навпроти Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

Пам’ятник роботи львівського скульптора Івана Микитюка встановлено з ініціативи Державного Самоврядування Українців Угорщини на кошти угорського підприємства «Дунафер» та урочисто відкрито 11 липня 2007 року за участі Президента України Віктора Ющенка та Президента Угорщини Ласло Шойома.

Другий пам’ятник у Будапешті – бронзове погруддя роботи угорського скульптора Іштвана Марошіча (Marosits Istvan) був встановлений у 2004 році на території Посольства України в Угорщині.

У м. Залегерсег пам’ятник Т.Шевченку як подарунок від міста Херсона (Херсон та Залаегерсег є містами-побратимами) було встановлено ще у 1986 році в центральній частині міста на площі перед Культурним центром ім. Ференца Ґьонці.

«Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко. У наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи», — наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на церемонії вручення світового рекорду.

Слід нагадати, що пам'ятник Тарасу Шевченку у закарпатському Берегові був встановлений у 2016 році за сприяння уряду сусідньої Угорщини через відсутність потрібної суми в міському бюджеті.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

КК
Країна кривих дзеркал

Це так по українськи.... давай 10 пам’ятників, ні давайте 20 пам’ятників встановимо, ні вношу пропозицію на кожній площі і перехресті по бюсту Кобзаря встановити. Хіба незалежність, суверенітет та економічний розвиток країни, стан освіти та медичного обслуговування, пенсійне забезпечення, обороноздатність України залежать від кількості пам’ятників Шевченку встановлених за кордоном? А всім щирим українцям, які кохають Батьківщину проживаючи закордоном і які роздають свої цінні поради щодо захисту культури, її популяризації та шляхів розвитку України, пропоную приїхати в Україну і тут в реаліях щоденного українського життя зберегти свій патріотизм та завзятість до розбудови соціально-справедливої, правової держави. Пам’ятники ставити за чужі кошти багато розуму не треба.

О
Олег

Чим б дитя не тішилось......Хохли одним словом:))))

Б
бувалий

Свідомі напишіть щось за Мадярщину. То вони спеціально стільки пам"ятників Кобзареві встановили. Розберіться з ними, а потому простий люд на кордоні цілодобово чекать на перепустку

Читайте також