Прорізування та зростання молочних зубів — важливий етап у житті малюка.
Чому потрібно приділяти додаткову увагу догляду за першими зубками та яку косметику для дітей використовувати, розкажемо в цій статті.
Цикли розвитку молочних зубів
Перший зубик починає прорізуватися приблизно в 5–6 місяців. Формування повноцінного жувального апарату з молочних зубів закінчується після трьох років. З 6-річного віку починається період заміни молочних зубів на корінні. У нормі процес триває до 14 років.
Принципові відмінності від корінних
Молочні зуби закладаються ще в утробі матері. Відповідальність за їхнє повноцінне формування несе виключно мама в період вагітності. Повноцінне харчування, відпочинок, приймання рекомендованих препаратів — це турбота про майбутнє здоров'я зубів малюка. Розміри та відсутність довгого кореня принципово відрізняють молочний зуб від корінного.
Як полегшити малюкові прорізування молочних зубів
У період прорізування молочного ряду зубів малюк стає особливо неспокійним. Навантаження на організм, що зростає, може викликати погіршення стану здоров'я та спричинити підвищення температури. Нівелювати неприємні відчуття та знизити напругу в яснах допоможе прорізувач або водяна зубогризка, наприклад, Canpol Babies «Дельфін». Перед використанням виріб варто трохи охолодити.
Коли та як починати чистити
Очищати молочні зубки від залишків їжі та нальоту починають буквально після прорізування першого з них. Для цього використовують м'яку силіконову щіточку з дитячого асортименту товарів watsons.ua або шматочок стерильної марлі, змочений очищеною водою. Використовувати зубну пасту або іншу дитячу косметику одразу не варто.
Коли вчити малюка користуватися зубною щіткою
Щойно дитина навчилася самостійно користуватися ложкою та успішно потрапляти нею до рота, її можна привчати до самостійного чищення зубів. За рекомендацією педіатрів, навчання варто починати у формі гри. Садимо в ряд улюбленого зайця, слона, ляльку, беремо щітку та «чистимо» їм зуби. Поступово переходимо до ротика головного героя, навчаючи основних маніпуляцій. Приблизно до 2 років малюк може самостійно користуватися щіткою без додаткових засобів. Після закріплення навички спльовування води можна придбати спеціальну ніжну дитячу пасту.
Скільки разів потрібно чистити
Спочатку чистимо зубки один раз: ввечері, під маминим контролем. У питанні чищення зубів потрібна особлива делікатність, оскільки у деяких дітей загострений блювотний рефлекс. Зазвичай дитина освоює зубну щітку та пасту в 3–3,5 роки. Більшість дитячих стоматологів радить привчати дитину до 2-разового чищення молочних зубів саме до цього віку. У цьому питанні дуже важливий особистий приклад і терпіння батьків.
Особливості дитячої зубної пасти
Дитяча зубна паста не тільки очищає ніжну емаль, а й попереджує карієс. Це досягається завдяки її збалансованому складу, до якого входять сполуки фтору, фосфору та кальцію. Якщо регулярно використовувати пасту, ці важливі елементи проникають глибоко в зуби та оздоровлюють емаль. Кожному віку призначений свій склад засобу для чищення, що зазвичай відбито на пакуванні.