
Про ожеледицю на більшості доріг Закарпаття попереджають в Закарпатському центрі з гідрометеорології.
За прогнозами синоптиків, 4-5 січня на дорогах більшої частини території області та по м. Ужгороду очікується ожеледиця. Водіїв та пішоходів закликають бути обережними на дорогах, щоб уникнути ДТП і травмувань.
Тільки в Ужгороді під час ожеледиці 2 січня травмувалися 66 людей. Зокрема 14 було госпіталізовано на оперативне лікування, про це повідомляє Суспільне Ужгород.
"Бажано взагалі не виходити на вулицю у таку погоду, особливо, людям старшого віку. Але якщо вже дуже треба, беріть хороше взуття з великим протектором, з м’якою підошвою. Дивитися обов’язково де є ожеледиця. Старайтеся обходити ці місця. Ходити на напівзігнутих ногах малими кроками", — радить лікар-травматолог Анатолій Дідківський.
Поради водіям, що робити під час заносу
Перш за все, запам'ятайте: ні в якому разі не можна гальмувати! Якщо занос викликаний гальмуванням, відразу відпускаєте педаль гальма. Без підготовки це зробити психологічно важко, але із загальмованими колесами всі подальші дії безглузді – машина летить некерованим болідом в непередбачуваному напрямку. Подальші дії відрізняються в залежності від типу приводу машини.
На задньому приводі:
1. Поверніть кермо в бік заносу.
2. Скиньте газ одночасно з поворотом керма.
3. Як тільки ви відчуєте, що кут заносу перестає рости (рух корми убік припиняється), повертайте кермо в середнє положення – інакше почнеться занос в іншу сторону. Якщо ви відреагували на початок заносу вчасно, то ваша контрдія матиме вигляд короткого, на чверть або третину оберту, ривок кермом в бік заносу і назад.
4. Підправте кермо в напрямок руху і якщо дозволяє дорога, додавайте обертів – можна продовжувати рух.
На передньому приводі:
1. Поверніть кермо в бік заносу.
2. Додайте акуратно газ. З незвички це важко – тиснути на акселератор в екстремальній ситуації, але інакше не можна. Ведучі передні колеса витягнуть машину в потрібному напрямку і зад стабілізується, постарайтеся тільки не переборщити з газом, щоб колеса не забуксували.
3. Як тільки ви відчуєте, що кут заносу перестає рости (рух корми убік припиняється), повертайте кермо в середнє положення. Якщо ви відреагували на початок заносу вчасно, то ваша контрдія буде виглядати як короткий, на чверть третини обороту, ривок кермом в бік заносу і назад.
4. Підправте кермо в напрямок руху і продовжуйте рух.
У більшості сучасних автомобілів допомогти водієві уникати заметів покликані відразу три електронні системи: ABS (антиблокувальна при гальмуванні), ESP (система курсової стійкості, вона ж DSC, ESC, VSC, VSA) а також TCS (протибуксовочна, вона ж ASR, DTC).