Згідно з дослідженням, проведеним Соціологічною групою «Рейтинг» у жовтні 2010 року, відносно щасливими почувають себе 68% опитаних українців, з них лише 17% вважають себе однозначно щасливими. Разом з тим, кожен п’ятий опитаний вважає себе нещасливим. Ще 13% не змогли визначитися.
Рік, що минає, не додав українцям щастя. Порівняно з аналогічним дослідженням, проведеним у жовтні 2009 року, число людей, які вважають себе в більшій чи меншій мірі щасливими, трохи зменшилось з 70 до 68%. Проте число тих, які вважають себе однозначно щасливими зменшилось – з 27 до 17%.
Як і рік тому, найбільш щасливими почуваються мешканці Півночі і Заходу, найменш щасливими – мешканці Донбасу.
За рік настрої мешканців Півночі (78%), Центру (65%) та Півдня (66%) майже не змінились. А от у крайніх точках України щастя поменшало: найбільше на Заході – з 85 до 72% (при цьому число тих, які вважають себе однозначно щасливими зменшилось вдвічі – з 39 до 19%), Сході – з 73 до 64%, Донбасі – з 58% до 52%. Сумно констатувати, але щонайменше кожен четвертий мешканець Донбасу почувається нещасливим і лише 9% вважають себе однозначно щасливими.
Як і рік тому, дослідження підтвердило тезу, що з роками відчуття щастя в нашій країні у людей поступово зникає.
Так, найбільш щасливими почувається молодь у віці 18-29 років (70%), найменш щасливими – люди похилого віку (53%). Майже третина опитаних у віці понад 60 років почуваються нещасливими.
Неодружені почуваються більш щасливими, ніж одружені. Водночас одружені набагато більше щасливіші, ніж розлучені та самотні.
Люди з вищим рівнем освіти більш щасливі. Так, серед респондентів з вищою освітою щасливими почуваються 74%, із середньою загальною – лише 51%.
Теза «не в грошах щастя», нажаль, не була підтверджена дослідженням, згідно з яким чим вище доходи людей, тим більш щасливими вони почуваються.
Так, серед респондентів, сукупний дохід яких перевищує 3000 гривень на сім’ю, почуваються щасливими 79%, нещасливими – лише 10%. У свою чергу серед тих респондентів, сімейні доходи яких становлять менше 1000 гривень, щасливих лише 49%, а нещасливих – 37%.
Дослідження не оминуло «улюбленої» теми жінок і показало також як впливає вага людини на відчуття нею щастя.
Жінки в цьому плані категоричні – чим нижча їх вага, тим вони щасливіші. Наприклад, серед жінок вагою до 60 кілограмів число щасливих становить 74%, а серед жінок вагою 90 кілограмів і більше – лише 55%.
У чоловіків реакція на вагу дещо протилежна: найхудіші респонденти-чоловіки (до 60 кг) почуваються найменш щасливими, а чоловіки з більшою вагою відповідно більш щасливі. Для порівняння серед чоловіків вагою до 60 кг число щасливих становить лише 57%, а серед чоловіків вагою 90 кг і більше – 70%.
«Найщасливіша» вага жінки становить менше 60 кг., в той час коли чоловіча вага “щастя” знаходиться у проміжку 70-79 кг.