Досвід українців: як монетизувати власне хобі завдяки онлайн-сервісам

21
0

Розповсюдження вірусу COVID-2019, який журналісти зі всього світу охрестили “економічним цунамі”, не залишило без наслідків жодної країни світу. Різні держави по-різному відреагували на пандемію та її загрозу життю людей і економіці в цілому.

США, Німеччина, Японія, Велика Британія та Італія - ця п'ятірка країн запровадила ?безпрецедентні заходи для того, аби зберегти робочі місця, підтримати громадян та представників бізнесу. Антикризові програми також оперативно використовувати країни зі значно слабкішою економікою: Греція, Грузія, Домініканська республіка. Українці ж залишилися сам на сам з наслідками карантину, втратою прибутків та безробіттям.

За даними фахівців, цієї весни в Україні стрімко збільшився рівень безробіття - майже півмільйона людей через карантинні заходи втратили свої робочі місця. Це на 48% більше, ніж за рік до початку пандемії. Але ці цифри значно нижче реальних - адже кожен третій українець сьогодні працює неофіційно.

Не розраховуючи на вирішення проблем завдяки уряду і дієвим антикризовим програмам, наші співвітчизники з пустими кишенями і “нульовими заощадженнями” почали шукати нові можливості.

Хтось скористався попитом на робочі спеціальності (сільське і лісове господарство, логістика, охоронна сфера тощо). Хтось вже пройшов професійну перепідготовку і знайшов стабільну заробітну плату в іншій професійній площині.

Інші вирішили монетизувати власні навички або хобі завдяки біржам фраленсерів, онлайн-сервісам та спеціалізованим платформам.

Як стверджують експерти, написання блогу, створення актуального і корисного контенту або онлайн-курсів сьогодні є найпопулярнішими варіантами монетизації власних знань та навичок. Тож, ми познайомимо читачів з кількома сервісами, які “завдяки” карантину вдало протестувало чимало наших співвітчизників і вже почали отримувати регулярний прибуток.

Платформи для творчих людей

Найпопулярніший сьогодні спосіб для авторів заробити на своїй творчості або професійних знаннях - Patreon. Сервіс стане в нагоді фотографам, музикантам, художникам, блогерам, косплеєрам, дизайнерам, програмістам, розробникам ігор та інтелектуального продукту. Тобто, всім, хто має шанувальників, які готові підтримати контент невеличкою фінансовою винагородою.

Окрім patreon.com варто також звернути увагу на Rockethub, Plumfund та інші сервіси. Шукайте саме свій майданчик (або кілька сервісів), тестуйте їх та регулярно розміщуйте унікальний контент!

Продаж реклами

Продавати рекламу в Instagram і Facebook можуть всі, незалежно від кількості передплатників. Допоможуть в цьому спеціалізовані біржі epicstars.com, publicfast.com та інші платформи, завдяки яким здійснюється комунікація між рекламодавцями та блогерами.

YouTube надає можливість заробляти кількома способами: партнерська програма (або підключення до однієї з медіамереж), співпраця з брендами, (інтернет-магазинами та іншими компаніями, які готові платити за залучення клієнтів), збір донатів за власний контент, взаємодія зі спонсорами.

Монетизувати власний сайт або блог можна завдяки продажу посилань/ банерів, рекламним статтям-оглядам з інформацією про продукти або послуги, партнерським програмам. У цьому вам допоможуть різні сервіси. В тому числі, можна розмістити блог в каталозі PRNEWS.IO, монетизуючи його замовленнями з різних медіа.

Фотографії

Цей варіант додаткового джерела доходів стане в нагоді як професіоналам, так і фотографам-початківцям. Також він стане актуальним для тих, хто вважає фотографію своїм хобі, але готовий ризикнути.

У цьому випадку варто зареєструватися на одній з платформ: Fotolia, Shutterstock, iStockphoto та інших. Автор отримуватиме грошові надходження кожен раз, коли користувачі завантажуватимуть його фотографії. До речі, Shutterstock, крім фотобанку, дозволяє також завантажувати відео і музику.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також