
За відповідний законопроект №5369 проголосувало 310 народних депутатів, утримались – двоє, ще 31 нардеп не голосував за ліквідацію.
Зазначається, замість ліквідованого адмінсуду планують створити новий Київський міський окружний адміністративний суд.
Напередодні Комітет Верховної Pади з питань правової політики рекомендував парламенту ухвалити законопроекти, пов’язані з ліквідацією ОАСК та утворенням КМОАС.
Громадська організація «Центр протидії корупції» (ЦПК) вимагала відставки Павла Вовка з посади голови ОАСК через так звані «плівки Вовка».
ЦПК також вважало, що необхідно розпустити ОАСК через низьку довіру до справедливості винесених у цьому суді рішень та передати його справи іншим судам.
Вовк заявив, що вважає посіпаками різного роду громадські організації, що підтримують «корупціонера з НАБУ».
У вересні 2020 року Вища рада правосуддя (ВPП) відмовилася відстороняти Вовка від керування Окружним адміністративним судом міста Києва, пояснивши це тим, що він так і не отримав статус підозрюваного. Відповідне клопотання повернули Венедиктовій.
У березні 2021 Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що з самого початку не бачила судової перспективи у справі щодо голови Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка. Вона зазначила, що не може «приволокти» суддю Вовка до суду.
У березні 2021 року у ЗМІ з'явилась інформація, що в Офісі президента підготували законопроект про ліквідацію ОАСК та Київського окружного адмінсуду. Замість цих двох установ пропонується створити Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!