Два 11-річних закарпатця купили мотоцикла

5
0

..за вкрадені у пенсіонерки гроші

Бог дав довгого віку Марії та її чоловікові з Виноградова. Та у свої 75 жінці доводиться уже нелегко: хвороби - часті "гості", а чоловік взагалі майже не встає з ліжка.. Діти живуть окремо, іноді навідуються, та у них достатньо своїх клопотів. А треба ж майже щодня і за продуктами у магазин сходити, і на обійсті попоратися.

Добрим помічником старенькій тривалий час був 11-річний Роберт. Батьки хлопчика розлучені, отож він часто бував у бабусі, яка проживає на тій же вулиці, що й пані Марія. На її прохання малий залюбки ходив по хліб, молоко, олію та інші продукти. За це вдячна господиня давала йому деякі грошенята на солодощі. Іноді хлопчик допомагав збирати городину, фрукти та овочі. За це теж отримував винагороду. Так було й недавнього дня. Правда, цього разу Роберт навідався на обійстя Марії разом зі своїм шкільним товаришем та однолітком Степаном. Хлопці допомагали збирати яблука, які щедро вродили цьогоріч. Після цього старенька попрохала помічників сходити у магазин. Виділила їм дещо й на ласощі. Однак тепер цього підліткам виявилося замало. Вони запримітили, звідки хазяйка виймала гроші. У голові котрогось з них визрів злодійський план...

...І Роберт, і Степан, який виховується у благополучній сім"ї, не раз заздрісно задивлялися на юнаків чи навіть дівчат, які хвацько "вишивали" на модних тепер скутерах. Однак і грошей для їх покупки у хлопчиків не було, та й вік для керування такими транспортними засобами у них замалий. А тут випала така нагода. Повернувшись з магазину, малі віддали покупки, однак полишати обійстя не поспішали: смакували шоколадом. Коли ж Марія вийшла з хати, один став "на шухері", інший спритно витяг зі сховку згорток з грошима. Лежачий дідусь знаходився в іншій кімнаті й нічого не зауважив. Після цього хлопчаки чемно попрощалися з бабусею і, почимчикували геть. Наступного дня подалися на ринок, де за дві з половиною тисячі гривень придбали омріяну "Хонду Діо". (Виникає запитання і до продавця, який чомусь не поцікавився, звідки у малечі такі гроші...). З придбаним "трофеєм" додому навідатися не наважилися, щоб не викликати зайві запитання у рідних. Сховали "японця" в кукурудзі на якомусь городі. Інші гроші широко тринькали на всілякі розваги.

Пропажу заощаджених на "чорний " день 2850 гривень Марія виявила тільки через день. Повідомила про несподівану прикрість синові. А той уже зателефонував у міліцію. На обійстя скривджених стареньких виїхала слідчо-оперативна група Виноградівського райвідділу УМВС. Невдовзі цією справою зайнялися оперуповноважений карного розшуку Володимир Савко та дільничний міліціонер Степан Горват. Коли ж стало зрозумілим, що не виключається причетність до скоєння злочину, до справи підключився начальник відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх Ярослав Терек зі своїми підлеглими. У розмові з правоохоронцями малі у присутності батьків опиралися недовго. Врешті розплакалися й все розповіли...

Батьки повернули гроші стареньким. "Хонду", на щастя, ніхто чужий не знайшов, і тепер вона до з"ясування всіх обставин знаходитиметься на штрафмайданчику. А Роберту зі Степаном доводиться відвідувати не тільки школу, але й районну міліцію, де серед іншого з ними проводиться й профілактична робота, щоб застерегти від подібного у майбутньому.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також