Двадцятка кращих закарпатських книжок:

38
0

погляд із Києва

Всеукраїнський рейтинг `Книжка року` підбив підсумки за минулий рік




Днями у Києві завершилася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського рейтингу `Книжка року`, експертами якого є близько сотні відомих критиків, журналістів, видавців та письменників.



Приємно, що з кожним роком закарпатці помітно додають у цьому найповажнішому книжковому конкурсі. Якщо у 2007 році в ньому брали участь близько двох десятків видань, то торік – вже удвічі більше. Чимало з них здобули високі оцінки від членів журі. Якщо торік за підсумками `Книжки року` `Старий Замок-Паланок` сформував закарпатську `п’ятнадцятку`, куди увійшли книжки, що здобули більше за один бал, то нині маємо вже тверду `двадцятку`. Загальна зведена ситуація виглядає так:



1. Олександр ГАВРОШ. Пригоди тричі славного розбійника Пинті. Сер. `Українська сила`. – Львів: Видавництво Старого Лева – 1 місце в номінації `Твори для середніх і старших школярів` (54,2 бали).



2. Петро МІДЯНКА. Ярмінок. Сер. `Зона Овідія`. – Київ: Факт – 2 місце в номінації `Сучасна поезія` -- (38).



3. Сергій КВІТ. Масові комунікації. – Київ: Києво-Могилянська академія – 5 місце в номінації `Спеціальна література` (27).



4.Галина МАЛИК. Злочинці з паралельного світу. – Вінниця: Теза – 7 місце в номінації `Твори для середніх і старших школярів` (23,4).



5. Гавриїл КОСТЕЛЬНИК. Ultra posse. Вибрані твори. Сер. `Ucrainica: ad fonts`. – Ужгород: Ґражда – 11 місце в номінації `Українська гуманітаристка` -- (20).



6. К.Ф.БАЛОГ. Танці Закарпаття. – Ужгород; Ужгородська міська друкарня – 9 місце в номінації `Спеціальна література` (16,7).



7. Дмитро ДОРОШЕНКО. Євген Чикаленко. Його життя і громадська діяльність. Сер. `Ucrainica: ad fonts`. – Ужгород: Ґражда – 12 місце в номінації `Біографії` -- (15,1).



8. Еміл ЛАНДОВСЬКИЙ. Ужгород на зламі епох. – Ужгород: Карпати – 14 місце в номінації `Публіцистика` -- (11,7).



9. В.О.ХОДАК та ін. Виноград і виноградарство. – Ужгород: Карпати – 11 місце в номінації `Спеціальна література` (11,3).



10. Олександр ОРОС. Грушівський монастир і початки книгодрукування в Європі. – Ужгород: Закарпаття – 14 місце в номінації `Дослідження` -- (10).



11. Німецька граматика: Малий Дуден. – Ужгород: Мистецька Лінія – 13 місце в номінації `Спеціальна література` (9).



12. Під синіми Бескидами. Антологія поезії та малої прози українських письменників Словаччини. – Ужгород: Закарпаття – 19 місце в номінації `Сучасна українська проза` -- (8,3).



13. Галина МАЛИК. Чому я хлопчик? Як ти народився; Чому я дівчинка? Дляґ чого потрібні тато й мама. Сер. `Книжки для малечі про дорослі речі`. – К.: Книжковий хмарочос – 17 місце в номінації `Твори для дошкільнят і молодших школярів` (8).



14. Дмитро КЕШЕЛЯ. Мармалада. – Ужгород: Мистецька лінія – 21 місце в номінації `Твори для дошкільнят і молодших школярів` (7,4).



15. Петро ХОДАНИЧ. Таємниця капища Перуна. – Ужгород: Карпати – 22 місце в номінації `Твори для середніх і старших школярів` (7).



16. Иван ШКИРЯ. Афганистан. Эпизоды; Владимир ХОРЬКОВ. В горах Гиндукуша. – Ужгород: Карпати – 17 місце в номінації `Публіцистика` (5,25).



17. Три золоті слова. Закарпатські народні казки Андрія Калина, Михайла Галиці, Василя Короловича в записах Петра Лінтура. Сер. `Письменство Закарпаття`. – Ужгород: Закарпаття -- 16 місце в номінації `Фольклор` (4,66).



18. Г.М.ГЛЮК. Альбом. – Київ.: Новий друк – 21 місце в номінації `Мистецтво` (3,8).



19. Михайло БАБИДОРИЧ. Епізоди життя. – Ужгород: Мистецька лінія – 21 місце в номінації `Публіцистика` (2,6).



20. Хоч не рай, зате свій край. Легенди і перекази Закарпаття. – Ужгород: Карпати – 19 місце в номінації `Фольклор`(2,1).




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також