Двоє захисників Закарпатської бригади удостоєні звання Героя України "посмертно"

12
1

Воїни 128 ОГШБр Денис Самофал та Юрій Канюк удостоєні найвищої державної нагороди за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

"Президент України підписав Укази про присвоєння найвищої державної нагороди – звання Героя України – військовослужбовцям Збройних Сил України. У числі нагороджених і двоє бійців 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади – лейтенант Денис Самофал та старший лейтенант Юрій Канюк. Обидвом офіцерам найвищі нагороди присвоєні посмертно", повідомляють на сторінці 128-ої бригади.

Денис Самофал служив командиром взводу в 15 окремому гірсько-штурмовому батальйоні. Як згадують бойові побратими, він завжди вів свій підрозділ на штурми в перших рядах, підсилюючи своєю присутністю бойовий дух підлеглих. У перші тижні повномасштабного вторгнення 15 батальйон тримав оборону на Луганському напрямку і в якийсь момент ворог зумів прорвати позиції підрозділу, відтіснивши його на другу лінію оборони. Незважаючи на поранення ноги, Денис Самофал зі своїм взводом спочатку знищив російську піхоту, яка прикривала танк, а потім особисто підбив танк кількома пострілами з гранатомета.

Свої високі бойові вміння командир взводу демонстрував і на Донеччині. У ході виконання бойового завдання Денис Самофал зумів майстерно вивести своїх бійців у визначений район і повести на штурм ворожих позицій. По штурмовиках відкрили вогонь із артилерії та стрілецької зброї, однак завдяки вдалому вогневому маневру підрозділ зумів відтіснити ворога, не зазнавши втрат. Просуваючись по посадці, піхотинці натрапили на кулеметну засідку. Використовуючи особливості рельєфу, командир вмілими та рішучими діями повів своїх бійців уперед і знищив ворога, захопивши при цьому трофейну зброю.

Восени минулого року Денис Самофал разом зі своїм підрозділом брав участь у звільненні Херсонщини. 15 жовтня поблизу с.Новомиколаївка під час зустрічного бою було поранено розрахунок автоматичного станкового гранатомета. Командир взводу наказав евакуювати поранених, а сам особисто зайняв місце стрілка й завдав вогневого ураження ворожій піхоті. Після чого перегрупував два відділення й продовжив штурми.

Цього ж дня російські танки обстріляли позиції взводу прямою наводкою. На жаль, Денис Самофал отримав важкі вогнепальні поранення, несумісні з життям. Йому було всього 21 рік.

Юрій Канюк служив командиром взводу в 15 окремому гірсько-штурмовому батальйоні. Офіцер був справжнім авторитетом як для командування батальйону так і для особового складу свого підрозділу. Постійно проводив зайняття з підлеглими, приймав вмілі рішення під час бою.

22 травня минулого року при обороні с.Яковлівка на Донеччині ворог зумів оточити підрозділ із трьох сторін, намагаючись влаштувати вогневий мішок. Незважаючи на важкі умови, взвод Юрія Канюка зберіг боєздатність і завдав максимального ураження росіянам із різних видів зброї – всього було знищено до трьох ворожих відділень. Однак через складну тактичну обстановку командування прийняло рішення відійти на раніше підготовлені позиції. Перша спроба відходу була невдалою – ворожий взвод зайняв вигідну позицію й заблокував рух. Тоді Юрій Канюк запросив підтримку артилерії й підняв своїх бійців в атаку. Під напором вогню ворог відступив, майже вся рота вирвалася з оточення. Командир взводу залишився з пораненими й утримував позицію, поки не евакуювали останнього бійця. Прикриваючи відхід евакуаційної групи, він вступив у бій із ворогом і отримав множинні кульові поранення, від яких загинув. Йому було 27 років.

128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада пам’ятає всіх своїх полеглих героїв і обіцяє помститися за них у стократному розмірі.

Вічна шана Героям, які віддали життя за волю та незалежність України!


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

О
Олексiй

Вiчна пам'ять та Шана Героям Украйiни!!! Смерть оркам!!!

Читайте також