Димоходи у Львові: класика з цегли чи металева сучасність?

9
0

Львів — місто, де кожен може відірватися від сучасної метушні та з головою зануритися у культуру минулих сторічь.

Затишні кав'ярні, невеличкі ресторанчики, приватні готелі — майже скрізь ви зустрінете каміни. Для мешканців Львову це невід'ємна частина інтер'єру: місцеві жителі самі з задоволення проводять тихі зимні вечори перед каміном, та залучають до цього гостей міста. Та й справді, спробувавши один раз вже важко відмовитись від такого релаксу: потріскування дров, тиха бесіда, велика чашка смачного трав'яного чаю — такі вечори ідеальні і для закоханих пари і для компанії друзів.

Каміни — це не просто приваблива частина інтер'єру. Це складна інженерна конструкція і від правильності її організації залежить функціональність, а також безпека. Димоходи Львів — це найважливіша функціональна частина каміну.

Димохід — особливості та функції конструкції

Димохід — це складна система, що забезпечує відведення продуктів згоряння, що при скупченні можуть стати небезпечними та представляють пожежну небезпеку. Важливість правильної організації димоходу та його обслуговування пояснюється переліком функцій, що він виконує:

  • виведення продуктів згоряння з приміщення;
  • захист прилеглих конструкцій від нагрівання;
  • профілактика займання;
  • ізоляція будівельних конструкцій від агресивної дії конденсату.

Димохід проходить через усі поверхи, отже повинен захищати усі стіни, стелю та мати достатню тяги, аби повітря у кімнаті, де працює опалювальний пристрій, завжди було свіже та без домішків диму, сажі.

Традиційні димоходи з цегли: плюси та мінуси

Традиційно димоходи у Львові робили з цегли, використовуючи для цього спеціальний матеріал з високими експлуатаційними властивостями. Враховуючи умови, в яких він експлуатується, оптимальним варіантом являється повнотіла керамічна цегла. Саме вона має набір тих сами властивостей, що роблять її незамінною:

  • жаростійкість понад 1000 С, при цьому вона не втрачає цієї якості навіть при цілодобовому нагріванні;
  • низька теплопровідність — не схильний до займання та захищає інші матеріали;
  • висока термостійкість — необмежена кількість циклів нагрівання та охолодження без руйнування.

Будування димоходу з цегли потребує виконання таких обов'язкових умов:

  1. для кладки не використовують цемент, бо він руйнується від нагрівання, замінюють його глиняною сумішшю;
  2. внутрішня поверхність повинна бути максимально рівною, гладенькою, аби у швах та виямках не накопичувалась сажа.

Цегла - це екологічно чистий матеріал, стійкий до температури та руйнування, але все частіше димоходи Львів роблять з металу. Причин на це декілька:

  • цегляний димохід має велику вагу, адже сам матеріал нелегкий;
  • цегла частково поглинає тепло, хоча і сама надовго залишається теплою;
  • згодом на внутрішній поверхні накопичується конденсат, що може бути шкідливий для здоров'я.

Отже такі димоходи потребують зміцнення фундаменту, а для профілактики накопичення нальоту комплектуються внутрішніми металевими вкладками.

Металеві димоходи

Все більшої популярності набувають димоходи з металу. Ними комплектують каміни, печі та котли, що працюють на твердому топливі. Для їх виготовлення використовують метал з високою термостійкістю (понад 1000С), кислотою та корозійною стійкістю.

Завдяки високій естетичності димоходи з металу монтують і закрито, і відкрито. Ці конструкції легкі, що дозволяє використовувати їх у будівлях з двома та більше поверхами.

До монтажу димоходу необхідно підходити професійно, адже від цього залежить безпека. Найкращим рішенням буде звернутися до фахівців, що візьмуть на себе роботу по проектуванню та монтажу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також