Економіка Мукачева стабізіується

6
0

Вплив світової фінансової та економічної кризи, звичайно, не оминув і промисловість Мукачева (в 2009 році знизилися темпи промислового виробництва). Впала як промисловість України (за підсумками 2009 року індекс промислового виробництва склав –78,1 відсотка), так і нашої області – 50,8 відсотка. Але не зважаючи на це, практично всі підприємства міста працюють, виготовляють і реалізують продукцію. Сьогодні 57 підприємств Мукачева здійснюють експорт 20 основних груп продукції в 39 країн світу.

Зокрема, ТзОВ “Фішер- Мукачево” весь обсяг вироблених лиж та ключок експортує в Австрію, Канаду, Росію. ВАТ “Мукачівський завод «Точприлад», вироблену ним продукцію на давальницькій сировині – гучномовці для мобільних телефонів та автомобілів, кабельну продукцію для автомобілів – відправляє в Угорщину, Австрію, Бельгію, Польщу. ТОВ “Ено-Меблі”ЛТД біля 80,0 відсотка вироблених меблів експортує в США, Німеччину, Австрію, Англію, Францію та інші країни. Підприємства легкої промисловості здійснюють експорт продукції в Німеччину, Голландію, Бельгію, Італію, Францію, Угорщину. Якщо за підсумками роботи 2008 року (початок кризового періоду) обсяг реалізованої продукції промисловими підприємствами міста в загальнообласному показнику складав 8,3 відсотка, на початку 2009 року – 9,8%, то в кінці того ж року цей показник зріс до 11,6 відсотка і став другим показником в області.

Виконавчий комітет міської ради спільно з роботодавцями міста  проводить значну роботу з питань стабілізації діяльності промислових підприємств міста, а саме: пошуку нових замовлень, продовження дії існуючих договорів, інше. Так, наприклад, на ВАТ “Мукачівський завод “Точприлад” розпочато виготовлення кабельної продукції автомобільної промисловості для фірм “Відеотон” та “LEAR» – Угорщина, що дасть можливість наростити обсяги виробленої та реалізованої продукції, задіявши на виробництво значну кількість працівників.  Продовжується співпраця з відомими фірмами «NXP” (Австрія) “Флекстронікс” (Угорщина”), “Тайко” (Польща), “PSS” (Бельгія) та іншими. Внаслідок цього стабілізувалась і ситуація на ринку праці міста, вона стала доволі прогнозованою і керованою.

Якщо на кінець 2008 року на обліку в Мукачівському міському центрі зайнятості знаходилось 1252 безробітних, а рівень зареєстрованого безробіття по місту складав 2,4 відсотка, то на кінець 2009 року на обліку знаходилось 775 безробітних, рівень зареєстрованого безробіття складає 1,5 відсотка ( по області - 1,7% , по Україні – 1,9% ). Протягом 2009 року по місту створено 2176 робочих місць, в тому числі на ВАТ завод “Точприлад”  351 робоче місце, ТОВ “Кабель Корп” 24 робочих місця, на інших суб’єктах господарювання – 577 робочих місць, за рахунок підприємницької діяльності – 1171 робоче місце.

Чисельність працівників, зайнятих в економіці міста, в тому числі в промисловості, на потязі 2009 року також мала тенденцію до зростання. Якщо в травні 2009 року в економіці міста було задіяно 26939 осіб (в промисловості – 7334 особи), то в листопаді – 28003 особи (в промисловості – 8226).

Позитивні зрушення відбуваються і в таких галузях економіки як транспорт (у 2009 році перевезено вантажів на 12,6 відсотка більше до показника 2008 року, у 2009 році перевезено пасажирів на 6,7 відсотка більше до показника 2008 року), зв’язок  – темп зростання доходів по галузі у 2009 році до показника 2008 року склав 161,8 відсотка. Наведені вище показники свідчать про початок стабілізаційних процесів в діяльності економіки міста, незважаючи на нестабільне політичне становище в країні, розлад банківської системи, відтік інвестиційних ресурсів тощо.

На такий розвиток стабілізаційних процесів в усіх галузях економіки міста спрямована подальша робота органів місцевого самоврядування міста спільно з професійним потенціалом підприємств, організацій та установ нашого рідного Мукачева.

 

***У статті використано показники, наведені у статистичних бюлетенях головного управління статистики у Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також