Екрани в ноутбуках: можливості та важливі параметри

18
0

Бренд Acer презентував дві нові моделі лептопів перед виставкою Computex 2023.

Перша - Swift Edge 16 https://comfy.ua/notebook/, яка отримала OLED-дисплей із частотою оновлення 120 Гц. Доступно два варіанти конфігурації - з процесором AMD Ryzen 7 7840U або на основі чіпа Ryzen 5 7640U. Друга - Acer Predator Triton 16 з Core i9-13900H, відеокартою RTX 4070 і екраном з роздільною здатністю 2560?1600 пікселів. Обидві моделі обіцяють цікавий досвід від перегляду контенту за рахунок екранів, адже від них багато в чому залежить комфорт користування ноутом. Розглянемо основні критерії при виборі дисплея в ноутбуках.

Матриця: що очікувати від монітора

Від неї залежить спосіб відображення картинки, яскравість, контрастність, кут огляду тощо. Розглянемо можливості матриць, які застосовуються в топових гаджетах:

  1. OLED. Ключова перевага для геймерів - висока швидкість відгуку. Зображення транслюється без затримок. OLED-системи забезпечують високі яскравість картинки і частоту оновлення. Враховуйте, що вартість таких ноутів не буде низькою.
  2. IPS. Цінується за широкий кут огляду. Якщо дивитися з різних боків, картинка не змінюватиме колір. На IPS-матрицях медіа виводиться контрастним і яскравим, що важливо для тих, хто працює з графікою.
  3. VA. Забезпечують максимально точну передачу кольору. Це чудовий вибір, якщо любите дивитися фільми, серіали.

Для геймінгу краще вибирати ноути з екранами на основі технології OLED, а для роботи або дозвілля підійдуть з IPS і VA.

Покриття: що запропоновано в сучасній техніці

Від нього залежить, наскільки користувачеві зручно сприймати інформацію. Бренди пропонують лептопи з такими варіантами покриттів:

  • глянцеве;
  • матове;
  • антиблікове;
  • із захистом від синього випромінювання.

Глянцеве - класичне покриття, використовується в бюджетних і лептопах середнього цінового сегмента. Недолік таких моніторів - на них з'являються відблиски від сонячних променів і штучних джерел освітлення. Якщо вони викликають роздратування, варто придивитися гаджети з матовим покриттям або антивідблисковим.

Моделі із захистом від синього випромінювання - must have для тих, хто проводить за комп'ютером багато часу. Така технологія знижує шкідливий вплив на органи зору, очі менше втомлюються під час взаємодії. Пристрої з дисплеями із захистом вибирають геймери, IT-фахівці тощо.

Інші характеристики: що важливо під час вибору

Яскравість, контрастність, частота оновлення і перенесення кольорів - ключові аспекти при придбанні. Щоб не помилитися з моделлю, необхідно заздалегідь визначитися з призначенням комп'ютера. Особливості вибору:

  1. Частота оновлення. Якщо плануєте використовувати ноут для роботи з документами і таблицями, підійде електроніка з показником до 90 Гц. Для геймерів, шанувальників динамічного кіноперегляду і motion-дизайнерів потрібні моделі від 100 Гц.
  2. Яскравість. Що вищий показник, то яскравіше виводиться зображення. Монітори з топовими параметрами вибирають графічні дизайнери.
  3. Контрастність і передача кольору. Це ключові характеристики для геймерів і людей, що працюють із графікою. Що крутіші контрастність і передача кольору, то більш насиченою є картинка.

Враховуйте, що комп'ютери з топовими дисплеями не можуть коштувати дешево. У бюджетниках зазвичай встановлюють панелі з невисокими показниками яскравості та контрастності. Якщо хочете ноут з топовим монітором, рекомендуємо звернути увагу на геймерські лінійки або техніку класу бізнес. Порівняти популярні моделі світових виробників можна на сайті Comfy.ua.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також