За його думкою досягнення миру на Донбасі можливо, але не можна говорити про відновлення контролю Україною над усіма окупованими територіями.
«Якщо агресор на це не готовий, ніякі переговори не допоможуть. Переговори щодо об'єднання Німеччини 90-91-го років стали успішними тільки тому, що Михайло Горбачов заздалегідь ставив за мету: провести об'єднання Німеччини », - пояснив експерт.
За його словами, слід розділяти два питання: досягнення миру і забезпечення суверенітету української держави над усією українською територією.
Крім того, необхідно розрізняти часовий горизонт: сьогодні або в найближчі кілька років це може статися.
«Досягнення миру в короткій або середньостроковій перспективі можливо, але це відіб'ється не в результаті переговорів, а в результаті забезпечення відповідного рівня військового захисту нинішньої території України. Забезпечення відповідного рівня розвитку ЗСУ, всіх служб, економічного і державницького потенціалу та інше. Це - забезпечення миру, але ще не забезпечення суверенітету. У розумної короткої й середньостроковій перспективі це можливо. Якщо Україна йде шляхом Західної Німеччини післявоєнного часу, вона забезпечить це », - пояснив Андрій Ілларіонов.
На його думку, завдання відновлення суверенітету України над усіма окупованими територіями необхідно відкласти до більш зручного часу.
«Обіцяти українцям розв'язати цю проблему для будь-якого президента є помилкою. Це сьогодні неможливо. До цього можна буде прийти, коли зміниться геополітична ситуація у світі, зміниться співвідношення сил », - упевнений міжнародний експерт.
Крім цього він підкреслив, що коли в Кремлі буде сидіти людина, яка розуміє, що таке міжнародне право, і що така підтримка нормальних відносин з усіма сусідами, до цього можна буде повернутися.
«До тих пір, поки це не відбудеться, ставити такі завдання для української влади немає сенсу й помилково», - резюмував політик.