Запобігти стихії в західних областях України неможливо. Так вважає провідний науковий співробітник Інституту географії Національної академії наук Василь Давидчук. Про це він сказав у коментарі кореспонденту ГолосUA.
"Керувати стихією чи запобігти їй неможливо, - наголосив він. У всьому, що зараз діється в західних областях, винуваті балтійські й середземноморські циклони. Навесні й восени майже завжди у зоні ризику опиняється Закарпаття, влітку - Прикарпаття. І це вже норма".
Однак, зазначив експерт, жителі цих регіонів мають бути напоготові в будь-яку пору року.
"Основна причина повені на Заході України - зміни ландшафту. Повінь дуже чутлива до зменшення лісів, активних акумуляторів вологи. Листяний покрив затримує половину опадів. Також частина вологи затримується у ґрунті й підживлює підземні води. Тому паводки в лісистій місцевості набагато повільніші й менші. Але в Карпатах вирубали значні ділянки дерев, - наголосив В. Давидчук. - Тому й маємо таку ситуацію".
Також, за його словами, небезпечний є те, що люди беруть каміння, гальку з річища річки для господарських потреб.
Нагадаємо, паводки на Заході України стали регулярним стихійним лихом. Лише в травні цього року вони завдали збитків на 80 млн. грн. жителям Закарпатської та Львівської областей.