Експозицію мистецького подружжя з Ужгорода відкрито

6
1

у виставкових залах Національної спілки художників України

У виставкових залах Національної спілки художників України відкрито нову експозицію, що репрезентує графіку та живопис Людмили Корж-Радько та скульптуру і медальне мистецтво Богдана Коржа. Ця персональна виставка розміщена у п`яти залах і нараховує понад 120 творів подружжя митців з Ужгорода.


"Це переважно нові роботи двох чудових художників, добре знаних як в Україні та у її столиці, так і в Європі", - зазначив учора на урочистому відкритті академік Академії мистецтв України, професор, секретар НСХУ Олександр Федорук. Роботи, представлені Богданом Коржем, акумулюють усе найкраще, зроблене ним у станковій скульптурі, а його образи несуть високий професіоналізм, підкреслив мистецтвознавець. Щодо творів Людмили Корж-Радько Олександр Федорук сказав, що художниця "завжди є надзвичайно стилізовано-пошуковою, декоративною, і ці елементи графіки вигідно вирізняють її з-поміж величезного загону графіків, які є в Україні".


"Ці митці - високого професійного рівня. Їхні твори є модерною класикою, що понад часом", - таке переконання висловив заслужений діяч мистецтв України Юлій Синькевич. Розглядаючи роботи Богдана Коржа, презентовані в експозиції, він підкреслив: "У його речах є та нитка, яка тягнеться від високого символічного мистецтва нашої держави тисячолітньої давнини".


Як ішлося на відкритті, це вже не перша експозиція цих ужгородських художників у Києві - вони виставлялися в галереях "36", "Триптих", Івана Кавалерідзе.


В Угорщині на Балатоні (а саме у місті Тігань) стоїть пам`ятник роботи Богдана Коржа угорському королю Андрашу та його дружині Анастасії - дочці Ярослава Мудрого. Його роботи є у Єгипті - це, зокрема, меморіальна дошка Лесі Українці в Олександрійській бібліотеці, де працювала українська поетеса, у Хорватії - меморіальні дошки до 80-річчя утворення української "Просвіти" та 100-річчя переселення русинів-українців. Є твори Богдана Коржа, який працює в жанрі скульптурного портрету, медального мистецтва, скульптури малих форм, садово-паркової та монументальної скульптури, також у Словаччині, Чорногорії і, звичайно ж, в Україні - зокрема в Чернігові, Ужгороді, Луцьку, Мукачеві.


Людмила Корж-Радько працює в жанрах монументального мистецтва (вітраж, графітті), станкової та книжкової графіки, живопису. Торік її було відзначено ІІ-ю премією на Всеукраїнському триєнале графіки у Києві.


Митці мали вже до півтора десятка персональних виставок, були учасниками багатьох групових експозицій, симпозіумів і пленерів в Україні та за кордоном.


Виставка Людмили Корж-Радько та Богдана Коржа у НСХУ триватиме до 5 серпня.


Коментарі

ВТ
в ть

ваол

Читайте також