"Фідес" офіційно висунув кандидатку до Європарламенту від угорців Закарпаття: всі подробиці (ФОТО)

4613 12

В Угорщині розпочалася виборча кампанія - обирають кандидатів до Європейського парламенту, які відбудуться 9 червня 2024 року.

Голосуватимуть угорці за політичні партії та їхні списки. Партія Віктора Орбана "Фідес" (коаліція Fidesz-KDNP) ще у квітні опублікувала список з 21 кандидата. Очолив список Томаш Дейч. До команди увійшов Пал Секереш, угорський фехтувальник, чемпіон Паралімпійських ігор. Також до проурядового списку потрапили кандидати від угорської меншини сербської Воєводини та Закарпаття.

До цього десять років угорців Закарпаття в Європарламенті представляла Андрея Бочкор, яка подала у відставку. Її має замінити доцент, англійська філологиня Вікторія Ференц, вона посідає 7-е місце у списку від "Фідесу". Що про неї відомо?

Народилася і виросла в селі Палло (колишня назва - Павлово), що на кордоні зі Словаччиною, за 11 км від Ужгорода. Тут нині проживає трохи понад 400 мешканців. Вікторія Ференц з місцевої угорської родини. Після школи поступила на навчання у Закарпатський угорський інститут (м. Берегово), де здобула диплом викладача англійської мови та історії. Була президентом студентського самоврядування. У 2011 році стала очолила громадську організацію закарпатських угорських докторантів Momentum Doctorandus, надалі була віце-президентом філії Postgraduates International Network - організації в Будапешті, яка об'єднує організації молодих дослідників. У ролі наукового співробітника угорського Інституту національної політики займалася вивченням становища угорської меншини в Закарпатській області.

"Хоча я вже кілька років живу в Угорщині, але мене багато чого пов'язує із Закарпаттям, я досліджую права громади на рідну мову, освіту угорською мовою, соціальну ситуацію, а крім того, я часто приїжджаю на Закарпаття, викладаю в інституті у Берегові. Саме тому для мене найголовнішою метою є відновлення миру, і, відповідно до – мирного життя на Закарпатті", - каже Вікторія Ференц у своєму недавньому інтерв'ю.

Розповідає, що збирається під час роботи в Європарламенті використати свої навички, набуті під час попередньої діяльності. Вважає своєю місією стежити за всіма важливими подіями в Україні та на Закарпатті з національно-політичної погляду, а також усіляко підтримувати закордонну угорську меншину. Зокрема у сфері освіти.

Також Вікторія Ференц каже, що буде продовжувати роботу своєї попередниці Андреї Бочкор, зокрема у захисті прав закарпатських угорців.

За словами Томаша Дойча, “їх чекає найважча каденція в Європарламенті за всю історію, і їм доведеться захищати суверенітет Угорщини від більш запеклих атак, ніж будь-коли раніше”.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

M
mókus

Андрея Бочкор ніколи не преставляла інтересів закарпатських угорців,лише інтересів кмкс а.А це дві різні речі.І нічого корисного вона там не робила,лише отримувала по 10 тис.євро у місяць,з яких 5 треба віддати у партійну кассу.Так само і ця не буде там робити нічого,лише голосувати як орбан каже.

Т
Тіфус

Вгадайте країну: має площу, як псячой гуно?

R
Reader

Нащо робити вигляд, що у нас борються із угорськими сепаратистами, коли роками в Європарламенті є представник Закарпаття. Це дуже дивно. Угорщина давно готує міжнародне суспільство до того, щоб анексувати Закарпаття. Чому угорському послу ще не вручили ноту?

A
a/o

Не заздріть, а радійте, що Закарпаття вкотре довело, що тисячу років належало до Європи і залишається в Європі – навіть через 80 років.

Ф
фаріон

мене би туди вибрати

П
Правді

А ще краще ввали мені пудсікорникові ляща добрячого, щоб тут не пасся і не впрягався за мадяронів, рашистів і інших ромаріїв-шонімайдаунів.

П
Правді

Вистави свою кандидатуру у парламент і справу закрито. В українській мові ..жахи, а ужас ужас...у Правди.

П
Правда

Сама кандидатка вчилась на угорській мові коли проживала в Україні. А тепер буде досліджувати мовні можливості угорців. Жах сама вивчилась і ще щось хоче доказати. Ужас- ужас - ужас!

З
знам

От словацьких мадярів виставляють словаки. От румунських румуни. Україна не в союзі, того от закарпатських виставляє мадярщина. Вот і вся історія.

НЗ
не знам

А цікаво, вікторко і від словацьких, і від румунських мадярів дакого випхав? Чи там з тим суворо - можуть і по смолям надавати, громадянство забрати, в'ізд закрити?

НГ
Но гат такоє

Одним словом, і ця буде там нас далі бочкорити. Та то Дойч, чи Дейч?

Читайте також