Гамула з хлопцями зібралися плавити "Титан"

9
0

А як розплавити титан?.. Зізнаюся, цього навіть не уявляю: настільки непростою для сприйняття спортивного журналіста є мова фізики. Певно такі складнощі виникають і в учасників сьогоднішньої дуелі. Та, можливо, головний тренер ФК «Закарпаття» Ігоря Гамула відає що робити.

Чи цікавились ви коли-небудь технологією плавки «Титану»?

— Перепрошую, що? (усміхається)… Ні, гадки не маю як це робити.

Зрозуміти вас можна. Та точно знатимете як «розплавити» суперника на полі…

— Маємо певні ідеї. Звісно досягатиметься це не за рецептом металургів, за футбольними правилами. Чи складно буде це зробити? Прогнозувати не беруся: час покаже.

Нещодавно ви відзначали, що пріоритетним для команди виглядають результати у чемпіонаті. Тобто на кубкову дуель слід очікувати умовно другий склад ужгородців?

— Нічого подібного — у нас немає першого, другого, чи то третього ешелону. Є певне коло футболістів, які однаково готуються до усіх матчів. Стосовно ж завдання на сезон, то ти правий —«Закарпаттю» слід брати «своє» у першій лізі.

 ЗІ СЛОВНИКА… Для плавки титану людство вигадало особливі системи. Причиною цього є його висока реактивність зі складовими елементами атмосферного середовища і з більшістю матеріалів, що використовуються у звичайному виробництві для облицювання й тигель. А це означає, що реакція здійснена за традиційною технологією плавки. Необхідно використовувати плавильні машини, які мають здатність досягати високих температур і вміщувати лаву в захищеному від газів (на кшталт Аргону) середовищі. Існують різні типи моделей, які можна розділити на дві основні групи: індукційні плавильні печі з центрифугою і плавильні печі для плавки під тиском. Точка плавлення титану — 1675 С.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також