Генконсул Угорщини про 4-годинні черги на кордоні: це все безвізові українці та заробітчани

8
5

Останнім часом на деяких пунктах перетину кордону з Угорщиною подорожуючим слід чекати у чергах до 4-х годин. При чому дуже часто черга формується саме з угорського боку. Про це Mukachevo.net інформує перевізник, який практично щодня долає кордон через КПП "Лужанка-Берегшурань".

– Не скажу, що українські прикордонники і митники працюють дуже добре. Але принаймні черга тут рухається, хоча час від часу і виникають суперечки через "блатняків", які очевидно домовилися. А ось на угорському боці ситуація набагато гірша. Подеколи автомобілі стоять на місці по дві-три години. І причина невідома. При чому не пропускають ні українців, ні володарів європейських паспортів. Все життя ніби завмирає. Тому черга автівок з угорського боку нерідко сягає магазину Duty Free (а він вже на українському кордоні). Без проблем перетинають кордон лише володарі дипломатичних паспортів або спецдозволів. І таких вже досить багато навіть серед закарпатців. Це представники громадських організацій, церковних громад тощо, які фінансуються урядом Угорщини. Пересічні угорці або володарі угорських паспортів з числа закарпатців змушені терпіти всі ці тортури. Пожалітися реально нікому, - розповідає нам перевізник, який побажав залишитися анонімом.

Вочевидь ситуація на угорському кордоні вже для багатьох стала нестерпною. Люди намагаються знайти вихід і зрозуміти причини. Тому днями у виданні karpatalja.ma з'явився коментар Генерального консула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бугайли.

Угорський дипломат відповів на запитання кореспондента, що ж є основною причиною довгих черг на прикордонних переходах. За словами Йожефа Бугайли він, для отримання більш точної і достовірної інформації, змушений був переадресувати це питання до поліції області Саболч-Сатмар-Берег.

– Я отримав відповідь, що у минулому ставалися технічні збої по обидва боки кордону. Однак ця проблема наразі вирішується. Зокрема встановлені веб-камери, за якими можна стежити у реальному часі за ситуацією на ділянках угорського та українського кордонів. Також перетин кордону ускладнився на 40% через введення в Україні безвізового режиму та трудових мігрантів.

Утім Генконсул має надію, що через відкриття нових пунктів пропуску з Угорщиною ситуація зміниться на краще. Зокрема у 2016 році прем'єр-міністри України і Угорщини підписали заяву про наміри розпочати комплексну програму розвитку мережі перетину кордону. Вона стосується не лише відкриття нових пунктів, а й модернізації та ремонту наявних. Так, навесні 2018 року відкривається новий КПП "Нодьпаладь-Нодьгьодош" на Виноградівщині.

Також Генконсул Угорщини повідомив, що перевагами для перетину кордону справді можуть скористатися люди, які мають цілком обґрунтовані спеціальні дозволи. Перетнути кордон без черги у іншому терміновому випадку можна лише за особистим розпорядженням начальника прикордонної поліції. І кожен подібний випадок вирішується у індивідуальному порядку. Зокрема нема переваг ні у пасажирів з маленькими дітьми, ні у вагітних жінок...

Нагадаємо, що цього тижня уряд Угорщини за порадою міністерства внутрішніх справ продовжив надзвичайний стан у країні під впливом міграційної кризи ще до березня 2018 року.

Коментарі

K
katya

Kevesebb cigiszunet,tobb odaadas amunkahoz a magyar vamosok reszerol

П
пытю

Іване! що прешся до лінивих мадярів? будуй для себе дома ЄВРОПУ, та буде вам щастя

І
Іван

Та ліниві мадяри ги пси. І без віз туй ни до чого. Шенгей май тормозить з відбитками. Вамоші ліниві,хочуть да хочуть нє. Кавиль туалет,сигарети за углом курять. Хоть што а не провірити. Засранці. Слів нема

ДМ
До Мукачево

Майжи ви у Паладь не часто йіздите... Ну у село і як вйіхати в село таку дорогу поклали що від Вілак 15 минут стала дорога... Там є дорога самі подивіться... І з дорогою по віддстанні і ни є проблема бо на Вілок дуже велике напруга!

М
Мукачево

Шо нам дасть пункт пропуска Паладь? Хто туда їхати буде?ліпше би зробилиби новий переход десь в районі Дідова

Читайте також