Глобальне потепління: ТОП-5 фактів про найактуальнішу проблему сучасності

408
0

Глобальне потепління є однією з найактуальніших проблем сучасності. Хочете ви у це вірити чи ні, але глобальне потепління впливає на всіх і все у світі. З моменту свого першого формування Земля зараз перебуває в найгарячішому стані.

Пізнавальний інтернет-журнал «Discover» підготував підбірку фактів та можливих наслідків глобального потепління, якщо його не зупинити.

1. Глобальне потепління відрізняється від зміни клімату

Глобальне потепління стосується лише підвищення глобальної температури завдяки діяльності людини. З іншого боку, зміна клімату охоплює як глобальне потепління, так і його наслідки.

Це включає підвищення рівня моря та зміни усталених погодних систем. Інші наслідки включають хвилі спеки та збільшення опустелювання, що призводить до повеней та зменшення врожаю.


2. Парниковий ефект – природне явище

Без парникового ефекту середня температура на Землі була б нижче нуля. Він працює, коли тепло від Сонця не відбивається назад у космос від поверхні. Натомість парникові гази в атмосфері поглинають і зберігають тепло.

Це схоже на те, як стіни та стеля теплиці зберігають тепло всередині будівлі, звідси й її назва. Парникові гази включають вуглекислий газ, метан і навіть водяну пару. Усі ці гази присутні в атмосфері. Лише значне збільшення їх рівня внаслідок діяльності людини «затримує» ці гази та тепло в атмосфері, що спричиняє глобальне потепління.

3. Викопне паливо є основним джерелом надлишку парникових газів

Коли ми спалюємо викопне паливо, у повітря виділяється вуглекислий газ, який є найпоширенішим з усіх парникових газів. Однак це не єдине джерело. Іншим основним джерелом є гниття рослинних речовин та відходів тваринництва від сільськогосподарської діяльності.

У цьому випадку утворюється парниковий газ метан. Він не такий поширений, як вуглекислий газ, але на 84% сильніший, ніж парниковий газ.

4. Тепліша океанська вода може викидати замерзлий метан в атмосферу

Це один з особливо небезпечних наслідків глобального потепління. Вчені навіть назвали це «бомбою уповільненої дії». Метан може потрапити в кристали льоду, які називаються клатратними гідратами. Особливо часто вони зустрічаються поблизу льодовикових шапок.

Велика кількість метану знаходиться всередині цих кристалів.Коли вони розтануть, метан вийде через воду назад у повітря. Безумовно, – це один із найбільш тривожних фактів глобального потепління.


5. Глобальне потепління може «закислити» океани

Навіть найменшої зміни pH океану достатньо, щоб спустошити екосистему. Коли вуглекислий газ поглинається з повітря в океанську воду, він утворює вугільну кислоту. Хоча це не дуже сильна кислота, її достатньо, щоб вбити та розчинити корали.

Окрім середовища існування, молюски та риба також страждають від окислення води океану. Це може призвести до скорочення рибних запасів або їх повного вимирання.

Більше цікавої та захопливої інформації про природні явища можна знайти на офіційному сайті журналу в розділі «Природа» – https://discover.in.ua/nature/.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також