мешканцям Тячівщини та Рахівщини
Понад сто мешканців Тячівщини та Рахівщини прийшли минулого вівторка на прийом до голови облдержадміністрації Олега Гаваші.
Юрій Т. із Верхнього Водяного Рахівського району просив допомогти з отриманням житла – він інвалід, ліквідатор аварії на ЧАЕС. За законом держава має надати йому житло, однак досі його не отримав. Як пояснив Олег Гаваші, забезпечення житлом чорнобильців – дуже гостра проблема. Якщо у попередні роки на це виділялись кошти по лінії МНС, то минулого року область не отримала жодної копійки. Тим часом в черзі на отримання житла – 28 інвалідів-чорнобильців та 86 сімей – переселенців із радіоактивно забрудненої зони, серед яких є і багатодітні. У зв’язку з цим облдержадміністрація звернулась до міністра з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи з проханням виділити кошти. Наразі не відомо, яким буде обсяг фінансування.
Депутати Квасівської сільської ради просили голову облдержадміністрації розібратися з виділенням земель на полонині Браївка – раніше тут місцеві селяни випасали худобу. Наразі, повідомив О. Гаваші, тут припинено розподіл земель, а із законністю рішень попереднього керівництва району і села вже розбираються фахівці.
Людмила Романюк із с. Ділове просила сприяння щодо встановлення пам’ятного знаку на місці розстрілу січових стрільців. Олег Гаваші підтримав цю ідею і дав доручення створити комісію, яка вивчить це питання.
Однак переважна більшість звернень мешканців Рахівського району стосувалась надання матеріальної допомоги.
Натомість на Тячівщині до керівника області найбільше звернулось голів сільських рад. Так, нересницький сільський голова Василь Гасинець просив виділити кошти з обласного бюджету на будівництво у цьому селі школи. Ще у 1994 році розпочато будівництво загальноосвітньої школи і в Тереблі. Зараз необхідно відкоригувати проектно-кошторисну документацію, каже сільський голова Тереблі. А Іван Декет, сільський голова Тарасівки, просив кошти на регулювання русла річки, адже лише недавнім паводком у цих місцях було підтоплено 28 будинків. Схожі проблеми і в Грушеві, де необхідно регулювати русло р. Апшиця, та в Тересві, де 7 років тому паводком зруйновано очисні споруди. Тож сільські голови також просили фінансової допомоги із обласного бюджету.
Інші питання стосувалися ремонту доріг, заміни дерев’яних електроопор, встановлення телефону та ін. Звертались люди і за сприянням у вирішенні земельних спорів, допомоги в лікуванні тощо. По всіх зверненнях Олег Гаваші дав конкретні доручення.
* * *
Перебуваючи на Тячівщині і Рахівщині, голова облдержадміністрації ознайомився з діяльністю деяких підприємств цих районів. Зокрема керівник області побував у Дубовому, що на Тячівщині. Закарпатське виробниче вертолітне об’єднання, що тут раніше працювало, було відоме на весь колишній Радянський Союз. З розпадом СРСР воно занепало. Але залишилась ще непогана виробнича база і головне – фахівці.
Так само з’явились перспективи і у Рахівської картонної фабрики, яка теж поки що не працює.
Відродити ці колись відомі підприємства і дати достойну роботу людям – таке завдання ставить перед собою обласна влада. Наразі знайшлися серйозні інвестори, які зацікавилися цими підприємствами. Про подальші перспективи і йшлося під час нарад на цих підприємствах.