де приймав громадян з особистих питань
У с. Новоселиця, де мешкає 1090 осіб, він разом із головою Міжгірської райдержадміністрації Іваном Романом та його заступником Василем Радовецьким, оглянули дільничну лікарню, де триває реконструкція.
– Всякі зміни у суспільному житті завжди найболючіше зачіпають село, хлібороба. Не стала випадком і цьогорічна криза. Щоб вистояти – над цим питанням працює влада Міжгірщини під чітким керівництвом Івана Романа та голів сільрад, – зазначив М.Кічковський у розмові з сільськими медиками, і додав: – З приємністю хочу відзначити, що за результатами моїх робочих поїздок на Верховину дійшов висновку: майже у всіх населених пунктах району відбуваються позитивні зміни, поліпшується благоустрій самоврядних територій та рівень життя їх громад, зокрема: приводиться в належний порядок мережа автодоріг, облаштовуються фасади власних та офісних будинків, забезпечується належний санітарний стан довкілля, зміцнюється матеріально-технічна база соціальних об’єктів. Ваша реконструйована лікарня – як доказ тому.
Було відзначено, що виконано значний обсяг робіт, який дозволить істотно поліпшити умови праці медиків, допоможе вирішити питання енергозбереження, водопостачання тощо. А проведене перекриття даху, ремонт фасаду зробить цей об’єкт окрасою села. Разом із тим викликає занепокоєння застаріле обладнання, інвентар. Як перший внесок у рамках “Програми зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я комунальної власності області на 2004-2010 рр.“ М.Кічковський вручив кардіограф вартістю 4200,00 грн., а також вирішив питання забезпечення дільничної лікарні ліжками для денного стаціонару. Для присутніх медиків та новосільчан це стало знаковою подією. Не щодня керівник такого рівня навідується у гірську глибинку та ще й з цінним подарунками, які послужить не один рік самоврядній громаді.
Для потреб сільської бібліотеки він подарував комплект творів закарпатських письменників та поетів і висловив ряд побажань щодо поліпшення роботи сільських закладів культури. До речі, сільський Будинок культури також переживає часи свого відродження. Тут добігають кінця ремонті роботи. То ж юні новосільчани планують відсвяткувати Новий рік в оновленому приміщенні.
Того ж дня голова облради відвідав і унікальну Новоселицьку хлібопекарню, де трудиться 20 осіб, які отримують пристойну зарплатню. Оскільки це – одна з рідкісних на тепер пекарень на Закарпатті, яка випікає подовий хліб на дровах, то проблем зі збутом не має. Сюди приїжджають за хлібобулочними виробами із багатьох довколишніх сіл. Тим більше, що Новоселиця розташована від райцентру далеченько - 22 км – не наїздишся, а хлібина потрібна кожній хаті щодня. Керівництво хлібопекарні повідомило, що вже викуплено додаткові приміщення, а це означає, що підприємство й надалі розвиватиметься.
Спілкуючись із сільським активом, Михайло Михайлович зі свого боку висловив ряд побажань щодо розвитку туристично-рекреаційної галузі села та пообіцяв у наступному році узяти на контроль проведення ремонту автодороги Міжгір’я – Новоселиця.
Заїхавши у сусіднє село Синевир, голова облради найперше поцікавився життям початкової школи, де нещодавно завершився капітальний ремонт. Тут більше 100 тисяч гривень було витрачено на реконструкцію дерев’яної будівлі, зведеної в тридцятих роках минулого століття. Після реконструкції в початковій школі вдалося обладнати два додаткові класи, що, як наголосив Іван Роман, дало можливість всім дітям навчатися в нормальних умовах. Відтак керівник ради навістив нещодавно реконструйований дошкільний навчальний заклад, де завершується капітальний ремонт. Двома тижнями поспіль він завіз сюди холодильник у подарунок. Тоді ж було домовлено передати ще одне приміщення під потреби дошкільнят, де свого часу діяла сільська аптека.
Цього разу М.Кічковський пообіцяв завезти впродовж кількох днів усе постільне начиння для спального приміщення від матраців до простирадл і одіял, що обійдеться в 6 тисяч грн. А для сільської бібліотеки, як і в сусідньому селі, передав твори закарпатських митців.
Голова облради за традицією свій візит у гірську глибинку поєднав з прийомом громадян з особистих питань. Люди зверталися з різних причин. Одні просили допомогти працевлаштувати синів та доньок, які здобули вищу освіту, а роботи знайти майже неможливо, інші – матеріальної допомоги на оздоровлення. Частину звернень голова облради вирішив невідкладно, інші направив структурним підрозділам райдержадміністрації та ОДА, а також правоохоронним органам краю.
– Низку проблем можна вирішити на районному рівні, і це показують виїзні прийоми громадян по області, – розмірковує голова облради. – Для цього потрібно лише, аби влада, як то є, приміром, на Міжгірщині, більш відповідальніше поставилася до своїх обов’язків, ба, навіть, творчо. Скажімо, якщо газифікувати населені пункти самотужки на сільському чи, навіть, районному рівнях важко, то вирішення питання підвезення дітей до школи з віддалених сіл чи огорожі сільради – великих зусиль не потребує. Було б бажання. Зрозуміло, наше завдання – вислухати людей і зробити все для того, аби полегшити їхні будні. Адже під час виборів ми обіцяли їм чесно і професійно виконувати покладені на нас депутатські повноваження.