Головний еколог Закарпаття: Відходи з Угощини області не загрожують

4
1

Екологічна ситуація в Угорщині не відобразиться на Закарпатті

4 жовтня на угорському заводі з виробництва алюмінію (Magyar Alumínium Termelö és Kereskedelmi (MAL) Zrt.) в місті Айка, що за 160 кілометрів на захід від Будапешту, внаслідок прориву греблі стався витік близько 600 тисяч кубометрів відходів із резервуару, де вони зберігалися. Відходи, в яких містяться важкі метали та інші хімічні речовини, вкрили територію цього та кількох інших ближніх містечок. У трьох областях Угорщини оголошено надзвичайний стан.

Через невтішні  публікації в інтернет-виданнях хвилюються мешканці сусіднього з Угорщиною Закарпаття. Виникає запитання: чи можуть речовини, які містять важкі метали і безпосередньо загрожують усьому живому, потрапити на територію нашої області?

Ситуацію прояснює начальник держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорелов:

- В держуправлінні працює підрозділі Системи попередження про виникнення аварійних і надзвичайних ситуацій басейну ріки Дунай, який забезпечує обмін інформацією у разі виникнення аварійних забруднень у басейні ріки Тиса. Дану ситуацію ми обговорювали з нашими угорськими колегами, і дійшли висновків, що аварія в угорському містечку не загрожує області. Глянувши на географічну карту, стає зрозуміло, що ніякої, навіть гіпотетичної загрози для Закарпаття немає. Адже від українсько-угорського кордону до місця аварії відстань по прямій (повітрям) дорівнює 370 кілометрів.

Забруднення водним шляхом також неможливе, оскільки р.Тиса, витікаючи з території області, протікає всю Угорщину і на території сучасної Сербії, неподалік м.Белград, впадає в р.Дунай. Відстань від кордону України до місця впадіння р.Тиси в р.Дунай складає понад 1000 км. Навіть при забрудненні р.Дунай, складно собі уявити, що забруднююча речовина потрапить на Закарпаття долаючи проти течії 1000 км. До того ж, під координацією Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області проводиться постійний моніторинг якості поверхневих вод транскордонних водотоків.

Якщо говорити про можливість забруднення повітряним шляхом, то й це малоймовірно в теперішню пору року та й з урахуванням відстані до місця аварії.

Коментарі

К
Кусi

Хвилюватися можуть лише тi тупi жителi нашоi областi, якi "сачкували" з урокiв географii.

Читайте також