Греко-католики Закарпаття згадуватимуть 60-річчя загибелі Теодора Ромжі

8
0

Програма вшанування

У 2007 році Мукачівська греко-католицька єпархія згадує 60 років від мученицької смерті блаженного Теодора Ромжі (1911–1947) – єпископа-мученика, якого папа Йоан Павло ІІ беатифікував 27 червня 2001 року у Львові під час Служби Божої. 

1-го листопада 1947 року його отруїли в лікарні м.Мукачева. Туди блаженний Теодор потрапив після замаху на його життя, заздалегідь спланованого НКВС. Замах стався біля с.Іванівці, коли єпископ повертався додому після освячення храму в с.Лавки. Єпископа Теодора було перевезено до лікарні та прооперовано, але підіслана НКВС "санітарка" завершила справу його зухвалого вбивства. В комуністичні часи мученицька смерть єпископа Теодора Ромжі стала символом опору радянській владі. Він рішуче відстоював єдність із Католицькою Церквою, коли комуністи вимагали від греко-католицьких священиків переходу до православ’я. Владика Теодор закликав духовенство та вірних до вірності Апостольському Престолові, тим самим перешкоджаючи ліквідації Греко-Католицької Церкви. Це було більш ніж серйозною причиною для найвищих владних інстанцій прийняти рішення про усунення владики. Єпископа Ромжу було отруєно 1 листопада 1947 року, і цей день став днем пам’яті блаженного, який сьогодні є покровителем Мукачівської єпархії.  

На згадку про цю дату з 28 жовтня по 1 листопада 2007 року відбудуться святкові Богослужіння:

• У неділю Христа Царя, 28 жовтня, об 11.15 розпочнеться Хресний хід від центру с.Іванівці до пам’ятника блаженному Теодорові на місці замаху поблизу села (в разі дощу – в храмі с.Іванівці), де о 12.00 Преосвященний владика Мілан Шашік, СМ, Апостольський Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії очолить Архієрейську Службу Божу.

• У понеділок, 29 жовтня, о 8.00 розпочнеться Архієрейська Служба Божа в храмі Перенесення мощей Блаженного священномученика Теодора в Духовній академії Ужгорода. Після Літургії відбудеться освячення пам’ятної дошки благодійникам духовної семінарії.

• У вівторок, 30 жовтня, о 16.00 буде освячено пам’ятну дошку блаженному Теодорові, встановлену на Мукачівській лікарні, а о 17.00 в Успенському Соборі Мукачева розпочнеться Архієрейська Служба Божа.

• В середу, 31 жовтня, у кафедральному соборі м. Ужгорода о 8.00 відбудеться Архієрейська Служба Божа, а ввечері о 18.00 розпочнеться святкова Вечірня до свята священномученика Теодора.

• В день пам’яті блаженного Теодора, 1 листопада, о 9.30 відбудеться урочиста Архієрейська Служба Божа на його честь у кафедральному соборі Ужгорода, а об 11.00 розпочнеться панахида в крипті собору за упокій імператриці Марії Терезії та всіх спочилих добродіїв Мукачівської єпархії. На завершення буде освячено пам’ятну дошку репресованому духовенству Мукачівської єпархії. 

Мукачівська греко-католицька єпархія сердечно запрошує усіх отців духовних разом з вірниками приєднатися до достойного проведення цього свята. 

За довідками звертатися до Управління Мукачівської греко-католицької єпархії, яке знаходиться за адресою: вул. Закарпатська, 18, Ужгород, 88017.

Контактні телефони: +380(312)64-39-66; +380(312)61-64-68; факс: +380(312)61-22-26.

E-mail: eparchygc@utel.net.ua.

З актуальними подіями, історією та структурою єпархії ви також можете ознайомитися на її офіційному сайті – http://www.mgce.uz.ua/.

Повідомили з курії МГКЄ.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також