Греко-католицькі єпископи спілкуватимуться з првославними

17
0

Мукачівський спів об’єднає усіх

Наступного тижня Ужгород чекає небувала подія. Сто років тому вийшов друком ірмологіон (або простопініє) Мукачівської греко-католицької єпархії – нотна церковно-богослужбова книжка. Іншими словами -- сто років тому отець Іоан Бокшай опублікував мелодику співу Мукачівської єпархії. Цінність цього факту в тому, що закарпатські вірники відрізняються співом від галицьких чи київських.

Більше того, мукачівське простопініє поширилося всюди, куди потрапляли закарпатці. Нині нашими мелодіями співають греко-католики Словаччини, Угорщини, Сербії, США та Канади. Співають англійською, угорською, словацькою, але на закарпатський мотив. Донедавна Бокшаївське простопініє використовували і всі православні громади Закарпаття. Частина з них тепер уже співає по-московськи.

З нагоди 100-річного ювілею видання мукачівського простопінія 26-27 червня Богословська греко-католицька академія імені Блаженного Теодора Ромжі проводить представницьку наукову конференцію. Участь у ній візьмуть богослови та науковці з Ужгорода, Мукачева, Рима, Словаччини, Угорщини, Сербії, США. На конференції будуть присутні і виступлять владика Юрій Джуджар (Сербія), владика Мілан Хаутур, митрополит Ніколас (Джонстаун, США), владика Всеволод, архієпископ Скопельский (США).

Чи не вперше в Ужгороді високі церковні ієрархи греко-католицького та православного віросповідання разом обговорюватимуть спільну спадщину.

У понеділок, 26 червня, о 15.00 заплановано спілкування учасників конференції з журналістами та відкриття виставки сакральних робіт ужгородця Івана Дідика та львів’янина Олександра Войтовича.

А 28 червня Ужгород відзначатиме 5-ту річницю перезахоронення в Кафедральному соборі мощів Блаженного Теодора Ромжі.

На фото: Ректор Академії о.Тарас Ловска.

Олександр ГАВРОШ, Ужгород.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також