А зараз ця професія приваблює більше жінок, ніж чоловіків
Про гідне грошове забезпечення військовослужбовців на прес-конференції в Ужгороді 26 липня говорив заступник начальника відділу фінансового забезпечення Закарпатського обласного військового комісаріату Юрій Брецко. З його слів, згідно з соціальними ініціативами Президента України, передбачається удвічі підвищити розмір фінансування військовослужбовців строкової служби.
Зі слів старшого офіцера управління облвійськкомату Петра Марка, який був також присутній на прес-конференції, грошове забезпечення повинно стимулювати молодих людей вступати на військову службу за контрактом. “Якщо в Ужгороді середня зарплата складає 980 грн., а контрактник отримує 700-800, то, звичайно, казати, що буде велика черга не доводиться”, ― повідомив підполковник. За його словами, контрактники-не офіцери нині в області становлять приблизно 20-25 % особового складу. Відповідно до державної програми про перекомплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом, до 2011 року всі посади солдат і сержантів мають бути укомплектовані контрактниками. “Для того, щоб цю програму виконати, фінансове стимулювання повинне бути вищим”, — упевнений військовий.
Окремо торкнулися питання забезпечення житлом військовослужбовців. На даний час в Ужгородському гарнізоні на черзі для отримання житла перебуває близько 250 сімей. Останній раз житло в такому централізованому вигляді для військовим гарнізону надавалося у 1994р. — 30-40 квартир, у 2000 році — 4 квартири, в 2001-2002 не було взагалі. З того часу по сьогодні для військовослужбовців було виділено близько 10 квартир. Цього року було заплановано переобладнати казарму на території військового містечка танкового полку на 24-квартирний будинок, але чи реалізують задумане, буде видно в кінці року, сказав пан Марко.
Він також наголосив, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України, військове майно може продавати тільки спецкомісія Кабміну і не по-окремо. “Не можна, наприклад, виділити в оренду казарму, чи їдальню, чи сховища, воно повинно бути продано як цілісний майновий комплекс. Міністерство оборони не вповноважено продавати ці військові містечка”, — зазначив Петро Марко.
Не обійшлося на прес-конференції і без теми гендеру. Як виявилося, жінки більш активно ідуть в армію, ніж чоловіки, сказав п. Марко. Є визначені посади, на які вони можуть претендувати, наприклад, медики, зв’язківці. Один з аргументів такої привабливості військової служби для представниць слабкої статі, на думку доповідача, це те, що “українська армія все ж таки не американська армія, до жінки в погонах ставляться перш за все як до жінки, а вже потім як до військовослужбовця”.