Пральна машина, холодильник та бойлер значно полегшили наше життя. Але вони також потребують від нас деяких зусиль для підтримання їх бездоганної тривалої роботи.
Техніка ця з недешевих, тому регулярний догляд за нею — питання не тільки безпроблемної експлуатації, а ще й економії. Якої турботи чекає від господарів кожний з великих побутових приладів — читайте далі.
Як правильно доглядати за бойлером
Будь-якому водонагрівачу потрібна чистка. Крім класичних котлів з мокрим ТЕНом, зараз можна купити бойлери з сухим електронагрівачем. У моделях з нагрівальним елементом, що контактує з водою (мокрим), швидко утворюється накип і накопичується осад. Це призводить до перегрівання й перегорання приладу. Сухий ТЕН захищений від води спеціальною колбою. Та від накипу страждає вже вона, що шкодить роботі терморегулятора і згодом може вивести бойлер з ладу.
Уникнути негативних наслідків допоможе профілактична чистка раз на рік. Вилучений нагрівальний елемент очищується шляхом занурення у ємність з лимонною кислотою. Бак оброблюється професійним засобом.
Як подовжити життя пральній машині
Головні загрози для безперебійної роботи цього приладу — вапняний наліт, пліснява та накопичення бруду. Щоб уникнути таких неприємностей, як незадовільне очищення речей, поява неприємних запахів, зупинка роботи, втрата герметичності люку, дотримуйтесь наступних правил:
- щомісяця промивайте порожню машинку від накипу і залишків порошку за допомогою спеціальних засобів, увімкнувши найгарячіший режим;
- використовуйте таблетки для пом'якшення жорсткої води;
- після кожного прання залишайте люк відкритим;
- промивайте порошкоприймач кожний раз після використання;
- регулярно протирайте ущільнювальну гуму від вологи та бруду;
- уникайте надмірного використання мийного засобу.
Як уникнути поломки холодильника
Слабке місце цього приладу — гумовий ущільнювач. Через втрату його еластичності холодильник починає пропускати тепле повітря. А це призводить до псування продуктів. Для запобігання цьому треба щомісячно обробляти деталь гліцерином. Уникайте потрапляння на ущільнювач оцту та інших кислот — вони деформують матеріал.
Також до скорочення терміну служби холодильника призводять:
- перегрівання — тому вибирайте для нього місце подалі від батарей опалення та сонячних променів;
- непроведення розморозки — її потребують навіть прилади з системою No Frost (кожні 6–8 місяців), а іншим моделям вона необхідна раз на півтора–два місяці;
- відсутність прибирання — залишки їжі викликають утворення неприємних запахів, а також засмічення дренажної системи з подальшим протіканням холодильника.
Кожний побутовий прилад потребує певної турботи про себе. Правильний догляд позбавляє від поломок і необхідності дорогого ремонту. При своєчасному виконанні профілактичних заходів техніка справно слугуватиме роками.