Як комплектується пожежний щит

218
0

Щоб пожежний щит міг виконати свою роль при виникненні надзвичайної ситуації, він повинен бути правильним чином укомплектований.

Весь інвентар слід зберігати в справному стані і не використовувати не за призначенням, наприклад, для виконання будь-яких робіт. Він повинен відповідати чинним стандартам і мати достатню міцність, щоб ним можна було скористатися для екстреного розтину дверей, евакуації персоналу або проведення заходів з гасіння загоряння. Замовити пожежний щит можна тут: https://boiler.ua/pozharnye-shchity-stendy-i-yashchiki/ .

Слід пам'ятати, що даний інвентар призначається не тільки для співробітників, але і для прибулих на об'єкт пожежних бригад. Тому його необхідно закріпити таким чином, щоб будь-яка людина без отримання додаткових відомостей могла швидко взяти потрібний предмет. Не повинно бути ніяких хомутів або фіксації за допомогою дротяних з'єднань. Пломбування допускається тільки матеріалами, які можна легко розірвати без застосування додаткового обладнання або інструменту.

Що включає в себе інвентар пожежного щита

Перелік предметів, що знаходяться на пожежних щитах, багато в чому залежить від місця їх розміщення. Однак є ряд інструментів, які повинні бути розміщені в будь-якому випадку. У нього входять:

  • Вогнегасники, які можуть застосовуватись для гасіння загоряння в приміщенні даного типу. Це можуть бути порошкові, вуглекислотні або інші види вогнегасників. У деяких випадках допускається розміщення відразу цілого набору різнотипних моделей, щоб була можливість вибрати відповідний варіант. Об’єм пристроїв повинен бути не менше 5 літрів.
  • Пожежний лом. Застосовується для розтину закритих дверей, руйнування перегородок або інших подібних робіт.
  • Пожежний багор. Необхідний для додаткового зусилля при відкритті вікон або дверей. Повинен володіти високим запасом міцності, виготовляється з високовуглецевої сталі.
  • Конусні відра. Застосовуються для перенесення сипучих матеріалів або води. Така форма дозволяє набагато швидше набирати воду з будь-яких підручних ємностей або водойм.
  • Совкова і штикова лопати. Призначаються як для робіт з організації доступу до палаючого приміщення, так і для гасіння вогню шляхом засипання піском, ґрунтом або навіть снігом.

Це стандартна комплектація. Але може бути доповнена іншими предметами (все, що потрібно, можна придбати на boiler.ua). В їх число може входити:

  • Пожежна сокира. Може використовуватися для розтину дверей або вибивання вікон.
  • Діелектричні рукавички. Розміщуються на пожежних стендах в цехах, де присутнє електрообладнання і рубильники для його керування, які необхідно відключати з використанням засобів індивідуального захисту.
  • Протипожежне полотно. Виготовляється з тканого матеріалу, стійкого до впливу вогню. Дозволяє заблокувати доступ кисню до будь-якого об'єкту, в тому числі і палаючої людини.
  • Ящик з піском або ємність з водою. Розміщуються безпосередньо під щитом і дозволяють відразу ж наповнити відра, щоб мати матеріал для гасіння загоряння.

Всі предмети на пожежному стенді повинні бути пофарбовані в червоний колір. Це свідчить про їх цільове призначення і дозволяє швидко знаходити в умовах підвищеної задимленості будівлі.

Вимоги до пожежних щитів особливих об'єктів можуть бути доповнені на підставі внутрішніх інструкцій, узгоджених з пожежною службою.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також